MENU

Навчитися любити листопад: як смачно пережити найтемніший місяць року

5503 2

Знаю, знаю, ви скажете – найдовша ніч у грудні, проте тоді вже буде білий сніг, передноворічний ажіотаж і відчуття свят, що невпинно наближаються, тому про темінь думати – особливо ніколи. Зате в листопаді, навіть із переведеними годинниками, ніч приходить мало не в обід. З-поміж множини прислів’їв і прикмет про цей напівзимний (листопад має чимало красивих народних і діалектичних назв, які чудово його описують, – напівзимник, грудкотрус) місяць мені особливо припала ось ця: день у листопаді як заячий хвіст, не встигнеш прокинутися – вже вечоріє.  Коли я запитувала у друзів, що їм подобається в листопаді, то окрім знижок на екзотичний відпочинок, кілька пригадали і про темінь, у якій метушаться люди на ще денних своїх маршрутах. Окрім електричного світла, в цей сезон нам допоможе правильна розстановка акцентів і вміння перевести недоліки місяця в його переваги.

По-перше, немає нічого поганого, якщо постаратися і знайти в листопаді додатковий час для сну. Нехай то будуть хоч зайві двадцять хвилин, зате як приємно закутуватися, розуміючи, що сьогодні можна полежати довше. Беріть приклад із природи – ведмеді, білки й навіть їжаки впадають у дрімотний стан саме напередодні грудня.

Читайте також: Лови осені: час жити за правилами жовтня

Якщо в жовтні ми боролися з холодом легким какао, то в листопаді варто пошукати рецепти глінтвейнів, пуншів, грогів або гарячих безалкогольних ягідних морсів. Краплинка рому додасть аромату вашому вечірньому чаєві (або вже згаданому какао), а келих гарячого глінтвейну зігріє пізню прогулянку у вечірньому тумані. Туман – теж листопадова особливість і нею треба уміти насолоджуватися. Не вирушайте в далекі мандрівки, а прогуляйтеся пішки – і простір навколо здивує своєю казковістю. Кольори та звуки набудуть густоти, запахи вологої осені подарують приємні асоціації, і, може, на вечерю вам захочеться гарбузової печені.

Повертаючись до напоїв, варто згадати також ситний мед. Ще з часів Київської Русі в листопаді приходив час братчин. Братчина, як пише Вікіпедія, – вид бенкетування у складчину, де також вирішувалися питання громади. Мед цей не був дуже п’янкий, а здобрений травами, сприяв профілактиці та покращенню здоров’я. Іноді за князівським наказом таким медом безкоштовно частували на вулицях.

Читайте також: Скандинавія в листопадовому Києві

Кіно та книги, в мудрої людини для них час знайдеться завжди, проте в дощ і вітер, які частенько гуляють надворі цього місяця, ви навіть не стоятимете перед вибором, що робити. Ясна річ, кутатися та продовжувати читати. Тим паче, стільки чудових нових книг і перекладів з’являються якраз у суворий час, і гріти носа в книгарні чи кінотеатрі – чим не корисний листопадовий прийом виживання!

Усіма впізнаване нині гюґе – це теж продукт листопадоподібної погоди данців. Вони настільки старалися полегшити собі життя в темноті й холоді, що перетворили це на справжнє мистецтво щастя. Нам більше поталанило із кліматом, проте шанс спробувати свої таланти до кутання, утеплення, зігрівання та чаювання все ж варто. Гарного листопада!

І ще, підтримуйте синичок, білочок і всіх імовірних звірів, яким сутужно знаходити їжу. Така допомога і проста, і цікава, і корисна.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Анна ДАНИЛЬЧУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини