Павелка не вижене з ФФУ жодне розслідування. Там абсолютна монархія – журналіст
На президента ФФУ Андрія Павелка відкриті вже три кримінальні справи – в НАБУ, поліції та прокуратурі. Також він потрапив під цілу купу журналістських розслідувань. Останнє – про розкішне життя не за офіційними статками. Але якщо ви вважаєте, що посаді Андрія Васильовича в ФФУ щось загрожує, то дуже помиляєтесь. Все під його тотальним контролем.
Що входить в повноваження президента ФФУ?
Уявіть, що ФФУ – держава. Тоді її фактична форма правління – щось схоже на парламентську монархію з однією домінуючою партією, яка контролюється монархом.
За статутом ФФУ повноваження Павелка майже безмежні. Він залежить лише від конгресу ФФУ, який у формі голосування приймає ключові рішення. І в нього прекрасно виходить тримати конгрес під своїм контролем. На виборах-2017 Павелка підтримали всі (!) 95 делегатів ФФУ. У 2015-му – 122 делегати з 141. Саме вони збільшили термін дії повноважень президента ФФУ з 4 до 5 років.
У 2015-му Павелко не мав такої одноголосної підтримки кандидатів і на хвилі революційних змін не посмів просунути це рішення. Але пощастило – в 2017-му ФФУ треба було переобладнати з громадської організації в громадський союз, тому вибори й відбувалися через два роки після попередніх. Павелко скористався цією можливістю – тепер він президент ФФУ до 2022 року.
Що потрібно для того, щоб Павелко покинув свою посаду?
Варіантів лише три.
1. Андрій Павелко сам складає з себе повноваження або банально не може виконувати свої функції. Тоді його місце займає перший віце-президент. Правда, не довше, ніж до наступного Конгресу ФФУ. Хоча в 2015-му цей пункт статуту Павелком було порушено.
2. Виконком ФФУ скликає позачерговий конгрес. Для цього потрібна пропозиція від мінімум 3/4 членів ФФУ. Статутом передбачено, що до компетенції Конгресу відноситься «питання про перетворення повноважень президента».
Порядок денний конгресу формує виконком (на чолі з президентом), а кожен член ФФУ має право включити своє питання до порядку денного (потрібно тільки вкластися в терміни, передбачені статутом). Таким питанням може бути і складання повноважень президента. Для того, щоб президент склав повноваження, потрібно, щоб за таке рішення проголосувала більшість присутніх делегатів Конгресу.
Читайте також: В ФФУ для антикоррупционных органов есть непаханое поле для работы
Як показали минулі вибори президента ФФУ, жодному з делегатів це не потрібно. Опозиції в ФФУ нема взагалі.
3. Конгрес оголошує про саморозпуск або реорганізацію федерації. Тоді відбуваються позачергові вибори. Для подібного рішення потрібно 3/4 делегатів. Було б дивно, якби вони захотіли розпустити самих себе.
В кінці 2014-го, коли свою посаду покидав Анатолій Коньков, його пов’язували з владою Віктора Януковича. Спершу у Будинок футболу ввірвалися представники «Правого сектору», а згодом пікети влаштовували не лише вболівальники, а й регіональні федерації, які відмовлялися працювати під керівництвом Конькова. Хоча на виборах у 2012 році його підтримали 132 кандидати з 133.
Для того, щоб перевзутися повністю, треба було обрати нового президента. Спершу Коньков не горів бажанням йти, але обшуки від ГПУ та СБУ дали зрозуміти – час пройшов.
Ситуація з Павелком – інша. Навіть після виборів і зміни влади в Україні, радикальних змін чекати не треба – це ж не Революція. Враховуючи те, що нинішній президент ФФУ – досвідчений політик, він завжди зуміє зайняти потрібну сторону і забезпечити потрібний йому курс розвитку федерації. Всі важелі для цього всередині організації – в його руках.
Як взагалі стати президентом ФФУ?
Бути дієздатним і входити до складу делегатів конгресу ФФУ, а також мати українське громадянство. Ну і вік не більше 72 років.
На вибори свою кандидатуру може висунути один із 47 постійних членів ФФУ. Це або регіональні федерації, або інші юридичні особи, які організовують змагання або вирішують футбольні питання у своїй галузі (наприклад, Асоціація аматорського футболу).
Кандидатуру має підтримати 1/3 постійних членів. Тому навіть потрапити на вибори, а не те, що перемогти в них, – непросто. Три роки тому ми перевіряли – у нас не вийшло.
Читайте також: Мангул и Павелко вместе летали на выходные во Францию за счет ФФУ – активисты
Навіть для того, щоб стати делегатом конгресу потрібен дозвіл когось із постійних членів ФФУ. Кожного з них мають право представляти не більше трьох делегатів. Але навіть якщо ви і стали делегатом, треба, щоб зійшлися зірки з абзацу вище.
Схема виборів досить проста. Якщо кандидатів більше, аніж два (не забувайте про «правило 1/3» – тому на виборах ніяк не може бути більше трьох кандидатів), то достатньо набрати більше половини голосів делегатів конгресу, який і обирає президента ФФУ. Якщо цього не відбулося, проводиться другий тур, в якому залишаються лише два кандидати. Для перемоги тут потрібна лише проста більшість голосів.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки