Експерт оцінила фаворитів президентської гонки
У президентській кампанії 2019-го року братимуть участь кілька категорій кандидатів з абсолютно різними прагненнями. Про це заявила політолог Олеся Яхно, пишуть novosti_o.
"Вже сьогодні ми можемо виділити 5-6 груп потенційних кандидатів у президенти, кожна з яких має власні очікування від найближчих виборів. До того ж, для багатьох із них перемога в президентській гонці не є основною метою", – заявила експерт.
Поряд з найбільш вірогідними кандидатами на другий тур, Порошенко, Тимошенко, Гриценко і рештою п’ятірки, згідно із соціологією, існують кандидати-не політики, які поки що не заявляли про наміри брати участь у виборах, однак є доволі рейтинговими.
"До цієї групи я б віднесла Зеленського і Вакарчука, які поки не висловлювали бажання розпочинати політичну кар’єру. В цій ніші, до речі, також говорять про необхідність об’єднання, хоча функціонально я б їх не порівнювала. Якщо ж говорити про Вакарчука, то на президентських виборах важлива його публічна підтримка когось з основних кандидатів. Можлива ж роль Зеленського значною мірою залежить від інтересів Коломойського", – додала політолог.
Серед інших кандидатів, на думку експерта, якісно вирізняється категорія реалістичних політиків зі змістовними програмами.
"Особливо важливою для мене на президентських виборах є група не фаворитів, однак реалістичних політиків, які орієнтовні не на технологічність, а на змістовність в своїй політичній діяльності. До них я відношу, наприклад, Романа Безсмертного та кілька кандидатів від нових партій. В цьому сенсі для них президентська кампанія важлива з точки зору майбутніх парламентських виборів. Адже політичний ландшафт за результатами 2019-го року буде залежати не тільки від президентських виборів, але і від парламентських та й взагалі від того, наскільки в політиці братимуть участь нові, але при цьому не технічні кандидати", – вважає експерт.
Експерт також вказала на те, що не варто забувати і про інші, невпливові, однак масові категорії.
"Варто також не забувати про технічних кандидатів, яких висувають впливові донори з прагматичними цілями відтягування голосів та представництва в місцевих комісіях. Є також групи «політично репресованих», яскравим представником яких є Роман Насіров", – заявила політолог.
На думку Олесі Яхно, дещо пізніше українці можуть стати свідками об’єднань кандидатів та створення нових союзів.
"Реальні об’єднувальні процеси можуть бути між першим і другим туром, коли стануть відомими два основних претенденти на президентський пост", – завершила експерт.
Нагадаємо, нещодавно Роман Безсмертний висловився з приводу проведення виборів в так званих "ДНР/ЛНР".
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки