"З'явилися політичні причини для оголошення воєнного стану – вибори". Кравчук, Кучма і Ющенко виступили проти відтермінування виборчої кампанії
Введення воєнного стану за кілька тижнів до початку виборчої кампанії в Україні породжує підозри в тому, що це роблять для скасування виборів. Про це йдеться у зверненні колишніх президентів Леоніда Кравчука, Леоніда Кучми і Віктора Ющенка до Верховної Ради.
Як передає кореспондент видання "ГОРДОН", послання зачитав у кулуарах Ради Кравчук.
Попередні акти агресії з боку РФ не стали приводом для введення воєнного стану, нагадали президенти.
"Одним з основних аргументів проти такого рішення якраз і була неминучість катастрофічних соціальних, економічних і демографічних наслідків. Очевидно, сьогодні з'явилися інші аргументи, найімовірніше, політичного характеру – це вибори. Значна частина суспільства вважає, що в такий спосіб може бути обмежено демократію", – ідеться в заяві.
Читайте також: Порошенко підписав указ про введення воєнного стану, чекаємо на голосування Верховної Ради
Колишні глави держави попередили про ймовірність економічного спаду і соціального конфлікту в разі введення воєнного стану.
"Якщо депутати вирішать, що альтернатив воєнному стану немає, вони зобов'язані внести зміни до закону України про правовий режим воєнного стану, прибравши з нього норми про скасування виборів і надмірне обмеження прав і свобод людей. Ми вважаємо, що одночасно із введенням воєнного стану і змінами до зазначеного закону депутати мають ухвалити постанову Верховної Ради про призначення президентських виборів на 31 березня 2019 року", – сказав Кравчук.
Він додав, що Росія могла спровокувати конфлікт у районі Керченської протоки, змушуючи українську владу ввести режим воєнного стану.
Читайте також: Воєнний стан: що передбачено законодавством?
"Ми б не хотіли, щоб Україна потрапила в пастку. Її, можливо, готує Росія", – зазначив перший президент країни.
25 листопада Росія захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. По суднах відкривали вогонь. За словами Муженка, загалом на захоплених суднах було 23 військових. Катери і буксир доправили в порт окупованої Керчі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки