Дивно, що інфляція так сильно турбує громадян – економіст
Оприлюднені нещодавно результати дослідження Соціологічна група Рейтинг, яке проводилося на замовлення International Republican Institute (IRI), надають чимало приводів для роздумів. Хочу зосередити ваш погляд на економічних проблемах, які, згідно з результатами цього опитування, найбільше турбують особисто громадян України.
Читайте також: Експерт: Український бізнес вже практично вичерпав резерви для подальшого зростання зарплат
На 1-му місці серед усіх проблем зростання цін, тобто інфляція. 68% опитаних зазначили цю проблему, як таку, що торкається їх безпосередньо. Нагадаю, що Держстат України інформує нас про поточну річну інфляцію у розмірі 9.5% (жовтень18 до жовтня17), а з початку 2018 року – лише 7.4%. При цьому зростання середньої зарплатні за рік – 24.9%.
Тобто реальна з/п (з урахуванням інфляції) зросла на 14.2%. Офіційні доходи українців суттєво зросли за останній рік! А ще є неофіційні, які генерує тіньова економіка.
Тому для мене є дивним, що інфляція так сильно турбує громадян. Гаразд, хтось може сказати, що в #Держстат завезли "рошенок", і він спотворює показники. Та й інфляцію кожен відчуває по-своєму.
Тоді подивимося на більш об‘єктивний показник, який розраховує недержавний і незалежний сайт Finance.ua. На цьому сайті оператори готівкового валютного ринку (обмінки і просто валютчики) публікують свої пропозиції по купівлі/продажу іноземної валюти. На графіку добре видно, що з початку 2016 року курс гривні до долара коливається в діапазоні 25-28.5 ₴/$. І гривня сьогодні міцніша, ніж у лютому 2015 року!
Читайте також: Чи можлива гідна оплата праці в Україні?
Але в зазначеному опитуванні падінням курсу гривні стурбовані аж 27% українців. Вони вважають це третьою за важливістю особистою бідою!
Можна зробити висновок, що сприйняття громадянами економіки є викривленим. Про причини можна дискутувати. Моя думка – шалений популізм і критиканство в телевізорі.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки