MENU

Ці 10 днів до Об'єднавчого собору будуть нелегкими – Портников

5104 2

Президент України Петро Порошенко оголосив, що об'єднавчий собор автокефальної української помісної православної церкви відбудеться 15 грудня у Святій Софії.

Читайте також: Порошенко назвав дату Об'єднавчого собору

Можна вже уявити, якими будуть ці дні в українському інформаційному просторі! Пропагандистські атаки Москви гармонійно поєднуватимуться з некомпетентністю наших журналістів і популізмом наших політиків. Пропаганда, некомпетентність і популізм будуть щедро приправлені гноєм дурниць численних користувачів соціальних мереж – ботів і корисних ідіотів, яким буде просто необхідно довести самим собі, що це ніяка не автокефалія, а чергова "зрада", що насправді в нас не буде своєї церкви, а буде підрозділ Константинополя, що Москва перемогла, що все це треба тільки президентові Порошенку для виборів, а населенню потрібні платіжки за газ, що якщо нову церкву очолить не патріарх, а митрополит, то це не церква, що якщо нову церкву не очолить Філарет, то це не церква, що якщо нову церкву очолить Філарет, то це не церква, що... Отже, за ті 10 днів, які пройдуть до собору, ми дізнаємося про українське церковне життя більше, ніж знали за останні десятиріччя.

Тому я просто хочу обмежитися констатацією кількох прописних істин для читача.

Читайте також: Проти Трампа й за Путіна: парадоксальна логіка по-українськи

Перша істина – Константинополь не може надати Об'єднавчому соборові статут нової церкви, він може подати йому лише проект статуту. Церква – це живий організм, саме тому учасники собору можуть внести до документу свої корективи. Те, що проект статуту готували на Фанарі, а не в Києві, пояснюється добре відомими – й навіть неприхованими – розбіжностями між головними учасниками собору, про що говорили і Філарет, і Макарій. Патріарх Варфоломій взяв на себе роль примирителя українських ієрархів.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини