MENU

Проти Трампа й за Путіна: парадоксальна логіка по-українськи

2941 0

Рішення президента Сполучених Штатів Дональда Трампа відмовитися від зустрічі з російським колегою на саміті "Великої двадцятки" продемонструвало, що у Вашингтоні ставляться до останнього конфлікту в Керченській протоці інакше, ніж багато хто з українських політиків та обивателів.

Протягом декількох днів ми чули й із екранів телевізорів, і в парламенті, й на вулицях про те, що влада спеціально використовує не дуже значний епізод для запровадження воєнного стану, що не зрозуміло, чому це воєнний стан не запроваджувався під час "справжньої війни" у Криму й на Донбасі, а зараз, коли мова йде про захоплення декількох військових суден та їхніх екіпажів, потрібні були такі кардинальні заходи. Звичайно, це невиправдані дії! Звичайно, це спроба влади зірвати вибори!

Читайте також: Перша ознака нашої політичної хвороби

Цікаво, що практично з тієї ж аргументацією, яка дослівно повторює висновки українських парламентарів та обивателів, виступив на форумі "Россия зовет!" президент Володимир Путін. Але главу російської держави можна зрозуміти. Путін побачив небезпеку зриву зустрічі із Трампом і зробив усе, що міг, аби мінімізувати ефект своєї витівки біля Кримського мосту.

Українських політиків та обивателів зрозуміти важче. Не побачити відмінності в тактиці "гібридної війни" з її "ввічливими чоловічками" та "повстанням шахтарів" і прямим нападом російських військ на українських моряків можна або навмисне, або з дурного розуму. І якщо я ще повірю в дурість звичайного громадянина, якому цілком одноково, має агресор погони чи ні, то в дурість українського політика, в дурість керівника цілої парламентської фракції я не повірю. Це була не дурість, це був прорахунок.

Я не фахівець із військово-технічних заходів, у мене немає доступу до даних розвідки. Але я точно знаю одне – якщо воєнний стан був потрібний тільки для того, щоби зафіксувати факт прямої російської військової агресії, його необхідно було оголошувати. Політичні наслідки цього українського рішення вже є – і скасування зустрічі Трампа й Путіна саме через захоплення українських кораблів і моряків поки що є найсерйознішим із цих наслідків.

Читайте також: Несподіване єднання деяких українців із Путіним

Можуть сказати, що Трамп міг би скасувати зустріч і без українського воєнного стану, навіщо воно йому? Але запровадження воєнного стану – це констатація напруженої ситуації. Якщо ми не вважаємо ситуацію напруженою, чому Трамп повинен так вважати?

Можуть сказати, що Трамп "просто" – з якихось власних причин – вирішив не наближатися до Путіна на близьку відстань. Я готовий погодитися з такою версією – ми не перший день спостерігаємо за Трампом. Але скасування зустрічі саме через події в Керченській протоці принаймні означає, що сам американський президент і його радники вважають цю ситуацію досить серйозним і правдоподібним приводом для ухвалення такого важливого рішення. Трамп – вважає, а українські політики й обивателі – не вважають. Вони рахують дні до виборів президента.

Я не можу долучити себе до великих шанувальників Дональда Трампа. Але знаю одне. Якщо ваша оцінка ситуації повністю збігається з баченням Кремля й кардинально відрізняється від бачення Білого дому, значить, із вами щось не так.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини