MENU

Штучний інтелект як нова електрика

4067 1

В п'ятницю в Стенфорді відбулася велика дискусія про штучний інтелект (AI) і майбутнє суспільства, в якій взяли участь колишній віце-президент Google/президент Google Китай, а нині інвестор в AI Kai-Fu Lee, знаменитий економіст-дослідник цифрової економіки з MIT Erik Brynjolfsson і професорка Стенфорду Susan Athey. Основні тези дискусії і обговорень в кулуарах:

– Штучний інтелект це нова електрика – фундаментальна технологія, що поступово трансформує більшість галузей економіки та суспільства. Але як і у випадку з електрикою, це не відбудеться миттєво, а розтягнеться на десятиліття.

– Якщо дані це нова нафта, то Китай це новий ОПЕК. Накопичення великого обсягу даних критично для розвитку AI. Блокування китайською владою доступу іноземних IT компаній на їх ринок і слабкі закони, що захищають приватність користувачів, призвели до того, що китайські компанії стрімко наздоганяють Захід і претендують на лідерство в розробці штучного інтелекту.

– Найближче десятиліття буде позначено запеклою боротьбою між США і Китаєм за титул AI-наддержави. На боці США значно більш потужні наукові центри та інноваційна культура, на боці Китаю – майже необмежений доступ компаній навіть до найчутливіших даних і масована державна підтримка AI-індустрії.

Читайте також: У Китаї представили віртуального ведучого новин, створеного штучним інтелектом. ВІДЕО

– Європі в цілому і України зокрема потрібно терміново визначатися, яку роль ми плануємо грати в прийдешньому світі AI. Особливо враховуючи драконівські закони ЄС відносно захисту приватних даних і поки що слабкий інтерес України до теми AI.

– Різні дослідження радикально по різному оцінюють кількість робочих місць, які будуть автоматизовані завдяки AI. Важливо розуміти, що кількість робочих місць не зменшиться – просто робота буде зовсім іншою. Креатив, емпатія, стратегія – головні людські якості, які це покоління AI точно не зможе відтворити.

– Головний виклик AI не в тому, що мільйонам людей буде нема ким працювати, а в тому, що їм доведеться терміново перенавчатися новим навичкам, щоб знайти нову роботу. Ключова роль держави – масштабно сприяти цьому, щоб не допустити соціального, економічного, а від так і політичного шоку.

Читайте також: Новый мир – новые правила. Как роботизация изменит мир

– Те, що 50% робочих задач в певній професії буде автоматизовано, зовсім не означає, що 50% людей втратять роботу. Це означає лише те, що 50% людей будуть працювати не самі, а в тісному контакті з AI. Головний виклик для бізнесу і державних організацій не замінити людей AI, а трансформувати свій виробничий процес так, щоб найбільш ефективно задіяти зв'язку людина+AI.

– Ми маємо припинити сприймати AI як панацею чи як невідворотню загибель людства. Маємо задуматися над тим, якою б ми хотіли бачити роль AI в майбутньому і почати вживати заходи, щоб саме такий сценарій майбутнього став реальністю. AI не є долею людства – це потужний, але всього лише інструмент.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини