MENU

В 2019 році пальму першості за темпами зростання продукти передадуть комунальним послугам

3120 0

Базова інфляція, за даними Держстату, у листопаді 2018 р., порівняно з попереднім місяцем, становила 1,1%, а з початку поточного року – 8,1%. Це говорить, що на кінець року отримаємо офіційні данні з інфляцією менше 10%. А за нашими прогнозами реальна інфляція, без марафету, може скласти від 10,5% до 12% за рік. 

На споживчому ринку в листопаді, за статистикою, ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 1,3%.

Найбільше подорожчали овочі – на 9,1%. На 1,3-4,5% зросли ціни на молоко, хліб, масло, сир, макарони та рибу. Так, зокрема, молоко додало 4,5%, хліб – 3,3%, масло подорожчало на 2,7%, сир і кисломолочний сир – на 2,3%, вартість макаронів зросла на 1,4%, а риба – на 1,3%. На м'ясо ціни не змінились. Водночас на 4,5% подешевшали фрукти, на 1,7% цукор і на 0,5% яйця.

Читайте також: За рік у 21 регіоні зменшилось споживання білого хліба

За даними альтернативного дослідження цін на продукти, яке з лютого цього року проводить Асоціація постачальників торговельних мереж, у листопаді 2018 р., порівняно з жовтнем, цибуля подорожчала на 15%, картопля – на 14%, капуста – на 8%, батон і хліб пшеничний із борошна першого ґатунку – на 6%, житній хліб – на 5%, хліб пшеничний із борошна вищого ґатунку – на 4%, молоко і сметана – на 3%, вершкове масло, яйця і борошно – на 2%, яловичина, макарони, кисломолочний сир – на 1%. Водночас на 4% подешевшала свинина, на 3% подешевшали гречка і цукор, а на 1% курятина-бройлер.

Наступного року споживча продуктова інфляція перестане бути локомотивом базової інфляції в Україні. Її потенціал зростання майже вичерпаний.

Читайте також: Досягнення 2018 року на нашому столі 

Окремі продукти, які будуть продовжувати немалими темпами зростати й 2019 року, не зроблять погоду. Побачимо, як зростає вартість, більшими за інфляцію темпами, найдешевших круп, чорного хліба, окремих навіть не видів, а сортів м’яса. Але є продукти, які навіть якщо в ЄС будуть коштувати дешевше, імпортувати не можливо – це молочні продукти з коротким терміном придатності та хліб. На нашому ринку відчувається дефіцит молочної сировини, тому внутрішня ціна на молоко, кефір, кисломолочні продукти може бути будь-якою. А це значить, що пальму першості за темпами зростання продукти, вперше за останні роки, передадуть комунальним послугам.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини