Нині українці і поляки мають об’єднатися перед обличчям російської агресії – голова ОУН
Конфлікт між Україною і Польщею пролягає, здебільшого, у площині питань, які прийнято вважати "питаннями історичної пам’яті". Якщо конкретно, то має місце діаметрально протилежне трактування сторонами діяльності ОУН і УПА під час Другої світової війни. Про це в ексклюзивному коментарі для UAINFO розповів український громадський і політичний діяч, голова Організації українських націоналістів Богдан Червак.
"При цьому треба відзначити два принципові моменти. Перше: не Україна, а Польща першою загострила цю тему, вдаючись до вкрай недружніх кроків, починаючи від актів вандалізму над могилами українців, які знаходяться на території Польщі, і закінчуючи ухваленням законів, які запроваджують кримінальну відповідальність щодо осіб, які наважуються у позитивному світлі говорити про ОУН, УПА та їхніх героїв. Друге: не приймаючи позиції української сторони щодо місця і ролі ОУН та УПА, поляки водночас здійняли справжню антиукраїнську істерію у ЗМІ, яка перекинулася на польське суспільство. Нічого такого в Україні не має", – розповів Богдан Червак.
Читайте також: Не допустимо, щоб воїнів ОУН і УПА нагороджували орденами, які отримали члени загонів НКВС – голова ОУН
За його словами, відстоюючи своє право на власну національну пам'ять, гідно вшановуючи героїв ОУН і УПА, в Україні зараз немає "антипольської" істерії.
"Більшість українських громадян вважає, що перед обличчям загрози, яка йде з Москви, українці і поляки мають об’єднатися, щоб не допусти наступ московського імперіалізму, який несе смерть і поневолення як для України, так і для Польщі", – сказав Богдан Червак.
Голова Організації українських націоналістів розповів, що у свій час формулу примирення між українцями і поляками запропонувала Церква. Словами Папи Римського Івана Павла ІІ Церква закликала дві сторони діяти за принципом – вибачаю і прошу вибачення.
Читайте також: Досі в Україні немає закону, котрий би жорстко визначав ставлення українців до агресора – експерт
"На жаль, ця формула не спрацювала. Її прийняла українська сторона, але відкинула польська. Зараз я не вірю, що може настати українсько-польське порозуміння у питаннях історичної пам’яті. Але не бачу у цьому трагедії. Має діяти інша формула: у нас своя історична правда і ми її шануємо, у вас своя історична правда і ви маєте право її відстоювати. Але в ім’я майбутнього, зміцнення України і Польщі як незалежних держав, український і польський народ мають бути солідарними і не допустити можливості реалізації загарбницьких планів Кремля", – підсумував Богдан Червак.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки