MENU

Не допустимо, щоб воїнів ОУН і УПА нагороджували орденами, які отримали члени загонів НКВС – голова ОУН

7031 1

Сьогодні, 6 грудня 2018 року,  Верховна Рада України визнала воїнів ОУН і УПА ветеранами війни. За словами експертів, ця ухвала призведе до чергової правової колізії. Ветеранам війни щороку вручають ордени "За мужність" і Богдана Хмельницького. З 1998 року вручено понад 100 тисяч таких нагород.  Значна частина таких орденів вручена членам загонів НКВС, які протягом 1945-1953 років винищували учасників національно-визвольної боротьби в Карпатах. 

Український громадський і політичний діяч, Голова Організації українських націоналістів Богдан Червак в ексклюзивному коментарі для UAINFO відзначив, що не допустимо, щоб воїнів ОУН і УПА нагороджували орденами, які отримали члени загонів НКВС, навіть коли це ордени "За мужність і Богдана Хмельницького.

"Боротьба ОУН і УПА під час Другої світової війни – це окремий етап національно визвольної боротьби українського народу за свою державність. Це як Хмельниччина чи як період боротьби за УНР" – сказав він.

Читайте також: Сьогодні визначальним і рятівним для українського народу є усвідомлення повної та остаточної смерті радянського режиму – історик

Богдан Червак відзначив, що буде правильно, коли на законодавчому рівні буде ухвалена окрема нагороджувальна процедура. "Скажімо, запроваджено орден Євгена Коновальця", – додав голова ОУН. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини