MENU

Кокотюха: Сьогодні в Україні не варто починати писати книгу, яку неможливо екранізувати

1597 0

Український письменник Андрій Кокотюха вважає, що більшість сучасних українських письменників зараз копіюють стиль ірландського письменника Джеймса Джойса. Про це він розповів в ексклюзивному коментарі для UAINFO.

"Очевидно, що Джеймс Джойс залишив помітний слід у літературі і є класиком світового модернізму. Напевне, для вузького кола фахівців його твори є зразком і вершиною письменства. Мабуть, це таки висока література. Але посередня література – це бажання копіювати Джойса й тиражувати ці копії, видаючи свої потуги за таку саму вершину. Наслідування манери і стилю автора, котрий є єдиним та неповторним, – ознака посередності. Це бажання чужої слави, а не спроба заявити про власну індивідуальність. Тим більше, в Україні автори бажають наслідувати лише Джойса, бо такі тексти найпростіше писати", – розповів письменник.

Читайте також: Сірість, вторинність і плагіат перетворили літературний кубик Рубіка на моноліт – письменниця

Андрій Кокотюха додав, що "творчість під Джойса" означає писати без сюжету, без драматургії, без інтриги, без законів триактної драми. "Сучасні українські письменники орієнтуються на Джойса і потік свідомості. А треба на жанрову прозу і сюжети", – сказав він.

За його словами, сьогодні в Україні не варто починати писати книгу, яку неможливо екранізувати. "Бажання наслідувати, наприклад, Стівена Кінга немає поки ні в кого. Українські письменники не вміють цього робити, бо це складно. Бояться, що обізвуть "попсою". Хоча не вистачає саме популярних жанрів в українських версіях", – розповів Андрій Кокотюха. 

Читайте також: Письменник: Неможливо написати такий роман, який би із однаковим інтересом читали у Харкові та Львові

За словами письменника, посередність у літературі – це шукати видавця, а не читача, вважати, що читач не доріс до геніальності автора. "Генієм, якого не визнали, себе назвати легше", – додав він.

Нагадаємо, що у 2017 році вийшов у прокат український історичний фільм "Червоний", однойменна екранізація роману Андрія Кокотюхи. Письменник став також сценаристом стрічки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини