MENU

Письменницею номер один у нас залишається Ліна Костенко. ІНФОГРАФІКА

3062 1

Дуже цікаво порівнювати результати нового дослідження читання в Україні — з даними 2013 року, до Майдану і війни.

Найцікавіше мені — розділ "Кого з сучасних українських письменників ви знаєте і читаєте" (що зрештою, не одне і те саме).

Отже, письменницею номер 1 у нас залишається Ліна Костенко. 2013-го її знали 42%, читали 24%. 

У новому дослідженні — її знають 9,7%, читають 5,8%.

Чому так? Нове дослідження робив Центр Разумкова, анкетування — 2013 анкет від мешканців 65 міст та 57 сіл по всій Україні. Старе дослідження робили GFK, фокус-групи та 1000 інтерв'ю по 40 хвилин, по всій території України, липень 2013. Вибірка і там і там достатня, компанії солідні.

Читайте також: Публіцист: Друкована книга у наш час це вже питання смаку

Що змінилося?

За цей час Ліна Василівна не видала жодної нової книжки. Перевидання вибраних віршів не рахуємо. Також не було публічних виступів, мені здається, навіть під час Майдану (виправте, якщо помиляюся) (що точно пам'ятаю — як тремтіли мої руки, коли набирала її номер під час початку розстрілів на Майдані, нам у редакції здавалося, що українцям дуже потрібно було почути її слова саме в ті дні, але письменниця давно не дає коментарі журналістам, і я почула лише довгі гудки).

На другому місці зараз опинився Сергій Жадан. 5 років тому — він був на 9-му. За новими даними, його знають майже 7% українців, читають майже 4%. Шалені цифри). Тоді його знали 5%, читали 2%.

Що змінилося? Все тільки активізувалося. Особливо на тлі подій на його рідному Донбасі. Жадан щороку випускав хороші нові книжки. Щільний гастрольний тур, його музичні проекти — "Собаки в космосі" і "Лінія Маннергейма" набувають популярності, кліпи — переглядів. Численні премії, активна громадянська позиція, благодійна діяльність, медіаприсутність — і не тільки в українській пресі, багато у нас є письменників, про яких писав New Yorker? І все одно, тільки 7%. Можливо, фільм "Дике поле" трохи підніме цифру з читанням.

Читайте також: Письменник: Є кілька причин, чому українська література для підлітків не стає широковідомою

На третьому місці у нас зараз Юрій Андрухович і Оксана Забужко, у них майже порівну — знають більше 4% і читають понад 2%. І минулого разу у них було майже порівну. Раніше обох знали 7% і читали 2% (пані Оксану) і 3 (пана Юрія). 

Що змінилося? Після "Музею" Оксана Стефанівна більше видавала нову есеїстику, перевидавала стару прозу. Юрій Ігорович видав нову художню книжку "Коханці юстиції", але вона не була такою революційною, як попередні романи. Хорошу виставу про Альберта Вироземського зробив, але вистава — не кіно, її бачили не так багато людей. Обоє активно медіаприсутні, Оксана Стефанівна гучніше.

Але найбільше, про кого говорять всі ці цифри — це не про Ліну Василівну, Сергія Жадана, Оксану Забужко і Юрія Андруховича. Насамперед — про нас, вірніше, наших земляків, які не чули і не читали. І про інформаційні бульбашки, в яких ми усі живемо.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олена ПАВЛОВА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини