Підбірка свіжих корупційних скандалів України, які викликають справжній шок
Про нові успіхи влади у покриванні та зміцненні корупції по-новому.
Загальні збитки. Мільярдів $ втрат через корупцію та неефективність управління їм недостатньо. Під загрозу знову може потрапити і безвіз. ЄС вимагає від України негайних дій у сфері боротьби з корупцією в контексті механізму призупинення безвізових режимів. Мова про скасування е-декларування активістів, забезпечення повноцінної роботу Антикорупційного суду, відновлення незалежності САП, створення системи автоматизованої перевірки е-декларацій.
Атака на антикорупційні органи. Нардеп Сергій Лещенко назвав абсурдним рішення Окружного адмінсуду Києва про протиправність його дій і директора НАБУ Артема Ситника щодо розголошення інформації щодо Пола Манафорта. Позов подавав Розенблат, який під слідством НАБУ, а рішення ухвалював суд, підконтрольний Вовку, який теж перебуває під слідством НАБУ. Розслідувати це мають американські правоохоронні органи, а не Окружний адміністративний суд міста Києва. За словами Лещенка, таке рішення наслідує три мети. Перше – щоб використати його проти керівника НАБУ Артема Ситника в рамках аудиту. Визнання “протиправними” дій Ситника допоможе кишеньковим аудиторам винести рішення про його звільнення. Друге – визнання дій Ситника “протиправними” стосується американських виборів, і в такий спосіб сценаристи з Банкової намагатимуться погасити негатив від звільнення Ситника серед дипломатів. Третьою причиною, за словами нардепа, є намагання Порошенка в такий спосіб заслужити додаткову лояльність в адміністрації президента США. На щастя, не усі готові брати участь у злочинних спецопераціях Банкової. Про це свідчить відмова незаконно призначеного Порошенком Жебрівського бути аудитором НАБУ. На жаль, у влади велика "лава запасних негідників".
Читайте також: Чому деякі українці ненавидять Порошенка?
Атака на антикорупційних активістів. Система не тільки вбила Катерину Гандзюк, але й перешкоджає розслідуванню цього вбивства. За дивним збігом обставин новий підозрюваний у справі опиняється у Домініканській республіці, на спецкомісію чиниться тиск "вартовими Труханова", а активіста, що допомагав ТСК, побили декілька злочинців з битами та у балаклавах. І все це на тлі гучних заяв генпрокурора Луценка, що, як кажуть адвокати, лише шкодять слідству. Та, на жаль, не єдиною Гандзюк. У Львівській області за дивних обставин з перерізаним горлом знайшли активіста Ігора Коцюрубу, а поліція повідомляє що це самогубство. Активіста-журналіста у Краматорську ж побили за те, що знімав як асфальт клали під час дощу та снігопаду. Підконтрольна Порошенка НТСУ ініціювала припинення трансляції програм "Схеми" та "Наші гроші" ніби-то через те, що вони є іноземними продуктами. Владні органи так не хочуть розслідувати всі ці злочини, що суд у справі Шабуніна мусив визнати бездіяльність Національної поліції. Мартиненко через суд змусив ГО "ЦПК" видалили усю інформацію про себе, що була зібрана з відкритих джерел. Це наступ на свободу слова, адже під ударом опиняються усі розслідувачі. Тим часом, 50% українців згідно опитування стикалися з порушенням власних прав.
Покривання топ-корупції. Суд прийняв рішення про поновлення Насірова. На щастя, Насіров не зміг на мільйон засудити хоч висновок чесного лікаря, що назвав його хворобу фейком. Уся ця історія є мерзенною ганьбою і знущанням над усією країною. Влада винагороджує корупцію. Продан з його віллами в Туреччині почуває себе комфортно. Для них обох певно і затіяли "реформу розподілу ДФС". Верховний суд захистив залежного від влади Холодницького в контексті скарги на нього директора НАБУ. І це враховуючи не лише усі зловживання Холодницького, але й те що він два роки користується незаконно наданою Порошенком державною охороною. Мартиненка також без уваги не залишили, адже Міністерство юстиції так змінило порядок проведення експертиз, щ обув знищений базовий доказ проти Мартиненка у справі НАБУ. НАЗК не знайшло незаконне збагачення у декларації за 2016 рік прокурора Костянтина Кулика, якого НАБУ обвинувачує у цьому злочині з загальною сумою незаконного збагачення на 3 мільйони. Замість того щоб підвищувати зарплати українців на понад 25% підняті оклади прокурорів.
Неймовірні історії корупції. Важко скласти хіт-парад тижня. Одна схема елегантніша за іншу. Але варто перелічити ТОП-15 для загального шоку:
– Холдинг "ДТЕК" Ахметова збільшив прибутки у 2,6 рази завдяки схемі "Роттердам+". Міненерго пропонує уряду ввести пріоритетне використання тепловими генераціями вугілля марки "Г", яке в Україні видобувають переважно шахти групи "ДТЕК". Міністр енергетики Насалик запропонував підняти базову ціну енергетичного вугілля в Україні на 10,5% від існуючого рівня, а найбільшим добувачем такого вугілля в Україні є група Ахметова. Парламентський комітет з питань паливно-енергетичного комплексу планував схвалити законопроект №8449-д, до якого заплановано включити положення про відтермінування аукціонів на "зелені" тарифи з 2020 року на користь Ахметова. Зміни до Податкового кодексу про звільнення від ПДВ ввезення електромобілів містять норму про податкову пільгу імпорту обладання для електростанцій з відновлювальних джерел енергії, що дозволить компаніям Ахметова зекономити мільярди гривень при сплаті податків.
Читайте також: Експерт пояснив, як діють корупційні схеми у сфері постачання газових та водних ресурсів
– Печерський суд Києва протягом місяця скасував арешти 26 рахунків, які правоохоронці пов’язували з оточенням екс-президента Віктора Януковича. Судді вирішили, що слідство не довело причетність компаній до злочинів та незаконність коштів. Представники прокуратури на засідання не з’являлись.
– Посадові особи банку "Фінанси та кредит" народного депутата та олігарха Костянтина Жеваго перед його банкрутством вивели близько 5 мільярдів гривень.
– ПАТ "Укрнафта" не допустила фахівців Державної аудиторської служби для перевірки діяльності компанії за період 2015-2018 років.
– Лікар-експерт та голова центру експертизи вимагали в учасника АТО з інвалідністю хабар у 1500 доларів США за встановлення інвалідності.
– Посадовець заповідника "Биківнянські могили" мав забезпечити виконання робіт, але не проконтролював дії підрядника, внаслідок чого вирубали 1802 неушкоджених дерев. Такі дії спричинили збитків на суму понад 3,6 млн гривень.
– Неналежне зберігання зерна підрядниками державного "Аграрного фонду" призвело до втрат на суму 18,8 мільйона гривень, або 4,2 тисячі тонн зерна.
– Продавчиня з Обухова, компанія якої нібито перерахувала мільйон партії "Опозиційний блок", визнана винною за статтею "фіктивне підприємництво".
– Військова прокуратура викрила на фінансових оборудках заступника начальника відомчого санаторію СБУ "Одеса" В грудні в умовах воєнного стану підполковник присвоїв близько 100 тисяч гривень.
– Працівники воєнізованої охорони Укрзалізниці крали майно і вимагали хабарі.
– САП упіймала суддю-хабарника, що "відмазував" водіїв-п’яниць.
– Чоловік, який за 500 гривень став "власником" вертодрому Януковича, уник суду.
– Голова держпідприємства "Генеральна дирекція з обслуговування іноземних представництв" приховав нерухомість в окупованому Криму.
– Посадовець ОТГ погорів на хабарі в півмільйона.
Президентський пріоритет. Антикорупційна "реформа" у дії.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки