MENU

Портников: Ностальгія по війні

5739 1

У день народження генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва – політика, з ім'ям якого пов'язують останній період існування Радянського Союзу – виявилося, що кількість мешканців Росії, які ностальгують за комуністичною імперією, не зменшується, а збільшується.

Згідно з результатами опитування "Левада-центру", таких шанувальників людиноненависницької держави у сусідній країні аж 66 відсотків. І це при тому, що все останнє десятиліття ностальгія за СРСР не збільшувалася, а зменшувалася. Що ж сталося?

Відповідь є простою. Росіяни стали гірше жити і менше думати. На тлі постійного погіршення рівня життя жителів Росії телевізор і політики постійно нагадують їм, яким багатим і щасливим був Радянський Союз. Реальність із відсутністю продуктів, товарів, щоденними приниженнями і війною в Афганістані залишається десь за обрієм свідомості не тільки старіючих радянських людей, а й молодих росіян, які у СРСР ніколи не жили, але дуже хочуть.

Читайте також: Політичні заручники: навіщо Росія зібралася роздавати паспорти українцям та білорусам

Такому населенню можна нав'язати будь-який політичний курс. І це не жарт. У 2000 році, коли відбувався процес передачі влади від сім'ї Бориса Єльцина Володимиру Путіну кількість шанувальників СРСР в Росії становила 75 відсотків – це абсолютний рекорд за весь час досліджень. Не дивно, що в такій суспільній ситуації можна було без проблем зробити безвісного і безбарвного клерка новим президентом Росії, домогтися схвалення килимових бомбардувань Грозного та інших злочинів кремлівського режиму на Кавказі. Розворот внутрішньої і зовнішньої політики в бік шовінізму і авторитаризму був у цій ситуації справою техніки.

Читайте також: В Росії туга за СРСР досягла свого піку за останні 10 років. Як це може відгукнутися Україні?

Зараз головне завдання Путіна і його оточення – утримання влади, чого можна досягти тільки шляхом перетворення авторитарного режиму на тоталітарний, повного знищення інакомислення, контролю над інтернетом та ініціативою громадян. Судячи з того, скільки росіян ностальгує за СРСР, населення є готовим до рабства і буде йому збуджено аплодувати. А той, хто готовий до рабства, готовий і до війни, як до кращого інструменту збагачення мародерів. Не випадково окупацію Криму багато хто в Росії сприйняв не тільки як "повернення в рідну гавань", а й як можливість поживитися за рахунок чужого майна. Саме ця можливість - не створювати своє, а красти чуже – допомогла більшовикам перемогти у Громадянській війні, окупувати Україну та інші країни. І саме ця можливість становить справжній фундамент ностальгії за "совком".

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини