MENU

Перемовини з росіянами та британський корабель: про що розповів Курт Волкер

5052 1

Нещодавній візит спецпредставника США з питань України став знаковим, пише в блозі НВ Андрій Цаплієнко.

Цей візит спрямований на підтримку України в ситуації, коли наші моряки стали об’єктом неприхованої російської агресії. Коли в понеділок Курт Волкер мав зустрічі з керівництвом НАТО та ЄС, то зауважив, що цього разу росіянам не вдасться приховати свою агресію під виглядом так званих сепаратистів чи невідомих сил.

Про військову підтримку ще завчасно говорити. По-перше, формат інтерв’ю, в ході якого ми спілкувались з Куртом Волкером, не передбачає розголошення військових даних про співробітництво України та США чи НАТО в конкретних цифрах. Ми торкнулись цієї теми, і я відчув, що певна допомога буде.

Примітно, що в день інтерв’ю в Україну прибув британський корабель HMS Echo (H87). Формально він виконує функцію спостереження, але там знаходиться найсучасніше розвідувальне обладнання. Наскільки мені відомо, на кораблі навіть не влаштовують день для преси та відвідування містян, що є певним порушенням традиції. Тому що завжди, коли в Одесу заходять іноземні кораблі, вони влаштовують день відвідування для жителів міста – для ознайомлення, підняття настрою, щоб склались дружні стосунки між екіпажом та містом тощо.

Читайте також: Галлюциногенная Россия, все достижения которой – фейк

На цей раз традицію скасували. Тобто корабель настільки важливий для місії, яку він буде виконувати у Чорному морі, що вирішили недоцільним допускати в нього людей, непричетних конкретно до цієї діяльності. Цей британський корабель стоїть в Одесі у віддаленому місці – не скажу, що туди неможливо дістатись, але все ж зазвичай кораблі там не швартуються. До того ж, це перше за багато років перебування іноземних військових кораблів у Чорному морі. Згідно з Конвенцією Монтре, вони мають право перебувати там 21 день – і так, іноземний корабель зайшов на 21 день, проте в його завданні офіційно вказано, що він тут для підтримки України і забезпечення вільного судноплавства в Азовському морі та Керченській протоці.

Для нас це важливий сигнал. Більше того, настільки я знаю, вже найближчим часом і британці налагодять військову співпрацю з українцями. Наступний рік в цьому плані буде для нас цікавим.

Читайте також: Кто ударил по ФСБ в день бенефиса Путина?

Мені невідомо, чи кардинально змінили американці свою стратегію перемовин з росіянами – з Куртом Волкером ми торкнулись тільки технічних речей, тобто тактики американців у ході перемовин. І це теж дуже важливі речі, бо вкладаються у технологію підтримки України. Як у ситуації з Керченською протокою, так і в плані розвитку країни загалом, американці нас підтримують. Це бачу я, і це підтвердив Курт Волкер – підтримка американців у будь-якому разі залишається незмінною. Причому не тільки в галузі оборони, а й в інших.

Але є і досить тривожні для нас сигнали російської загрози, проте й вони мають налаштовувати нас на те, щоб ми не втрачали пильність, тримали свої кордони і порох сухим.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій ЦАПЛІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини