Чи потрібно ставити іспити в розкладі на вихідні та святкові дні
Чи потрібно ставити іспити в розкладі на вихідні та святкові дні?
У деяких вищих навчальних закладах під час сесій студентам у розкладі ставлять іспити на святкові дні та неділі. Чи потрібно це робити? Чи не порушуємо ми права студентів?
На мою думку – порушуємо, і не тільки права студентів, але й викладачів та інших співробітників.
Читайте також: Продвинутому вчителеві чи директорові школи не треба давати "вказівок", вони самі знають "що робити", – Громовий
Якщо права працюючих громадян щодо вихідних та святкових днів захищені Кодексом Законів про працю (статті 71, 73, 107), то зі студентами це не прописано, але повинно бути враховано в Законі «Про освіту» та «Про вищу освіту» й інших законах.
У Конституції України в статті 45 зазначено, що «Кожен, хто працює, має право на відпочинок». Тоді виникає питання, чи може вважатися, що навчання студента є працею? Раніше навчання враховувалось у стаж роботи, зараз не враховується у пенсійний стаж, якщо не сплачувались добровільні страхові внески. Але ж існує стаття 22 Конституції України, яка зазначає, що «При прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод». Тому право на відпочинок, враховуючи рівність громадян перед законом, повинно зберігатись.
Читайте також: Волчан: Домашние задания все-таки нужны
Чому я все це пишу? Бо вважаю, що студенти повинні мати вихідні та святкові дні, і це стосується навіть сесії. А тим, хто цього не розуміє, можу порекомендувати більш ретельно складати графік навчального процесу.
Ми ж будуємо правову державу, а будівництво починати потрібно з себе.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки