MENU

Костянтин Матвієнко: Остаточний соціологічний розклад напередодні старту виборів Президента

5128 9

Соціологічна група "Рейтинг" сьогодні презентувала підсумки дуже масштабного дослідження настроїв українців щодо широкого спектру соціально-економічних, безпекових та політичних проблем, які сьогодні стоять перед країною.

Передусім цінність результатів дослідження полягає у можливості порівняти настрої мешканців усіх регіонів країни. Всього було опитано 40 000 громадян виборчого віку. Це при тому, що для України загалом репрезентативна вибірка становить близько 2000 респондентів.

Проект групи "Рейтинг", що носить назву "Портрети регіонів", мав би становити особливу цінність передусім для органів влади. В умовах, коли в Україні два десятки років не проводився перепис населення, коли країна, як об'єкт управління, мало досліджувалася іншими засобами вивчення, влада діє, виходячи не з об'єктивний показників, – починаючи від демографічних і закінчуючи споживчими чи соціокультурними, – а беручи до уваги лише власні, часто відверто химерні, уявлення про Україну і людей у ній.

Так само результати дослідження становлять неабиякий інтерес для реальних політичних партій та їхніх лідерів, яким наступного року доведеться провести дві виборчі кампанії – президентську і парламентську. Вірогідно, що у партійних середовищах підсумки опитування користуватимуться значно більшою увагою, ніж у кабінетах бюрократії.

Читайте також: ''Батьківщина'' здобула беззаперечну перемогу на виборах в ОТГ – Тимошенко

Передусім звертає на себе увагу той факт, що, як в жодній області, місті чи в селі, так і по країні загалом, більшість громадян не дає позитивних оцінок ситуації в країні загалом. Утім, якщо по Україні лише 6% опитаних оцінили цю ситуацію як спокійну, то інтегральний середній показник для областей, де проживають респонденти, становить 27%. Якщо говорити про "рідні для них" місто/село, то нормальною обстановку там вважають вже 43%.

Отож робота центральної влади – президента, уряду і парламенту, передусім – щодо нормалізації ситуації в країні оцінюється респондентами значно гірше, ніж місцевої.

З цим показником корелює і результат заміру відчуття громадянами зростання рівня корупції. На центральному рівні його угледіли 42%, на обласному – 32%, а у власному населеному пункті – 28%.

Продовжує цей ряд відповідь на питання щодо правильності чи неправильності напрямку розвитку ситуації в країні: 14% стверджують, що події ідуть у правильному напрямку, а 74% протилежної думки.

Сильно розрізняється бачення громадянами першорядних проблем для суспільства загалом і для себе особисто. Якщо війну ("конфлікт на Сході") головною проблемою для країни вважають 72%, а корупцію і хабарництво 41%, то для себе громадяни визначають головними такі перші три проблеми: підвищення вартості комунальних послуг – 52%; маленькі зарплати – 50%; дорожнеча (інфляція) – 40%.

Наведені дані дають змогу краще зрозуміти чому триває стагнація рівня довіри до влади, яка традиційно уособлюється постаттю чинного Президента, водночас зі зростанням рейтингів лідера опозиції Юлією Тимошенко.

Результати дослідження, згідно оприлюдненого сьогодні релізу групи "Рейтинг", такі: "Лідером президентського рейтингу є Ю.Тимошенко, яку готові підтримати 20,8% тих, хто визначився з вибором і має намір брати участь у виборах. За В.Зеленського готові проголосувати 13,4%, П.Порошенка – 11,1%, Ю.Бойка – 9,6%, А.Гриценка – 7,8%, О.Ляшка – 6,6%, С.Вакарчука – 4,6%, Є.Мураєва – 4,5%, О.Шевченка – 4,2%. Рейтинг інших кандидатів – менше 3%. Водночас, майже третина опитаних або ще не визначилися з вибором кандидата, або не мають намірів голосувати на виборах."

Далі: "21% вірять, що на президентських виборах переможе Ю.Тимошенко. За останній рік кількість тих, хто переконаний в її перемозі, зросла удвічі. У перемозі П.Порошенка впевнені 12,8%, що дещо менше ніж попереднього року (15%). Перемогу В.Зеленського бачать близько 5%, Ю.Бойка – 3,5%, О.Ляшка – 2,2%, А.Гриценка – 2,1%. У позитивний результат інших вірять менше 2% опитаних. Ю.Тимошенко у цьому показнику лідирує у всіх областях, за виключенням Львівщини, де більше вірять у перемогу на виборах П.Порошенка. У своїх фаворитах впевнені в основному прихильники Ю.Тимошенко (81%) та П.Порошенка (77%)...

Читайте також: Від воєнного стану до виборчого процесу

Антирейтинг очолює П.Порошенко. За нього не проголосували б у жодному випадку 50,3% респондентів, які мають намір голосувати на виборах. У цьому показнику діючий Глава держави посідає першу сходинку в усіх регіонах, крім Львівщини, де лідером антирейтингу є Ю.Бойко.".

Таким чином маємо загальну диспозицію напередодні старту виборів Президента.

PS. Чимало оглядачів справедливо звертають увагу на "спурт у рейтинговому забігу" популярного гумориста Володимира Зеленського. Судячи з його останніх заяв, він не виключає для себе можливості втрутитися у виборчі перегони. Якщо це станеться, то В. Зеленський забиратиме найбільше голосів у чинного Президента.

Природа його естрадно-політичної популярності зумовлена передусім добре режисованою, і то переважно ним самим, нищівною критикою тих явищ в українському соціумі, які нерозривно асоціюються у громадян саме з чинною владою – корупція, некомпетентність, безвідповідальність та кругова порука. Готовність підтримати В. Зеленського з боку певної частини громадян являє собою, даруйте, середній палець, показаний суспільством владі.

Проте, аналізувати вплив участі В.Зеленського у виборах президента на їхній кінцевий результат буде доцільним лише після його рішення балотуватися, а також оприлюднення його програмових тез і списку команди.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Костянтин МАТВІЄНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини