MENU

Глобальна проблема в роботі КМДА

3267 0

Робота КМДА викликає в мене суперечливі відчуття.

Не можу не визнавати прогресу порівняно з "тихим хаосом" періоду Черновецького та з "Поповським градоначалієм".

Наприклад, на Троєщину пустили більше трамваїв. Трохи додали зупинок. Дороги роблять (правда, я нещодавно був на Польовій – там точно жоден ворожий танк не пройде, й такі місцини теж у Києві лишаються).

Але... У чому проблема? Адміністративна модель досягла своєї межі, й далі їй рухатися важко.

Приміром, жоден із нових трамваїв PESA (їх закупівля – теж рішення неоднозначне, я думаю, можна було знайти більш місткий і придатний для нас варіант) на Троєщину не потрапив. І зрозуміло чому. Вбиті шляхи не підходять. Хоча саме на Троєщині, за умов відсутності метро, розвиток трамваїв міг би допомогти дещо зменшити напругу. Але тут потрібні радикальні заходи. Радикальна реконструкція шляхів, для того, аби можна було підвищити їхню пропускну споможність, прибрати "раритети" з цих шляхів.

Читайте також: Три підходи для вирішення транспортних проблем Києва

Крім того, всі лише моляться на "метро на Тоєщину", але жити треба зараз, а метро, якщо й буде, то явно не завтра. Отже, треба виходити з наявних ресурсів та їхньої оптимізації.

На проект "міської електички" по суті "забили". Ходить їх трепер менше, а швидкість – нікуди не годиться. Бо почне ця електричка пропускати "товарняки", й усе – стоїть. Звісно, жодного виграшу швидкості та бодай теоретичної "заміни метро" немає.

Забули про проекти, які висували ще пару років тому. "Трам-трейн", "метробус". Про вже спочатку шизофренічну "канатну дорогу" я взагалі мовчу.

Читайте також: Чудова особливість Києва: знайдіть свою долину серед його горбів

Отже, треба взяти наявні ресурси, мобілізувати їх і бодай трохи "заліпити" транспортну проблему, поки не буде збудоване метро (а його треба будувати, й робити це починати прямо зараз). Тобто потрібна реконструкція трамвайних шляхів, розбудова наявних магістралей.

Але тут треба вийти за межі звичного розуміння й подивитися на поблему глобально, а тут, схоже, є проблеми.
Та про що говорити, якщо на Троєщині продовжують будувати висотки. І різні "клубні будинки". Наприклад, у когось із забудовників було непогане почуття гумору, й він вирішив збудувати "клубний будинок Прага" на самій околиці околиці Троєщини. Весела Прага, правда?

Тож система наче працює, і не можу сказати, що працює гірше – краще навіть працює. Але більшість проблем вона вирішити вже не може, бо це вимагає інших підходів і концептуальних змін, а не косметичних.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Петро ОЛЕЩУК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини