MENU

Кілька несподіваних тез про цифрову грамотність для батьків

2376 0

В Стенфорді пройшла цікава дискусія щодо необхідності навчати дітей цифровій грамотності та вмінню захищати свою приватність онлайн. Несподівана теза: нерідко приватність дітей і підлітків онлайн порушують самі батьки! 

– Дослідження показують, що діти не проти, якщо батьки публікують їх фото чи відео онлайн, якщо це зображення зі святкувань, спортивних змагань чи "офіційні" портрети. Діти закономірно не люблять фото, на яких вони виглядають дивно, смішно (в поганому сенсі цього слова) чи від яких відчувають сором. Елементарне правило: перед публікацією фото подумайте, чи хотіли б ви, щоб схоже ваше фото хтось опублікував в мережі. 

Читайте також: Питання інформаційної гігієни стає все важливішим

– Не всі речі, які ваші діти говорять і роблять в реальному житті, варті публікації в Фейсбуці. Те, що виглядає мило і кумедно для вас, може бути сприйнято зовсім інакше друзями підлітка в школі чи його/її потенційними виборцями за 30 років. Пам'ятайте, все що потрапило в Інтернет, залишається тут назавжди. 

– Уникайте публікацій про медичні діагнози і психологічні проблеми дитини в соціальних мережах, якщо для цього немає крайньої необхідності. Подібна інформація може бути зібрана і використана майбутніми роботодавцями, страховими компаніями чи урядом в автоматичному режимі і в прямому сенсі цього слова дорого обійтися вашій дитині. 

– Пристрої і програми, що допомагають слідкувати за пересуванням дитини чи її поведінкою онлайн, можуть бути корисними, але дитина має право знати, до яких саме даних ви маєте доступ. Інакше є ризик втратити її довіру надовго. 

– Пристрої і програми, які прослуховують телефони і дають доступ до переписок підлітків в месенджерах не просто підривають довіру до батьків, але й порушують психологічну автономію дитини. Подібні тоталітарні практики погано впливають як на поведінку підлітків, так і на їх відносини з батьками. Ніхто не хоче жити всередині антиутопії Оруела. 

Читайте також:  Чим фейсбук на античний театр схожий

– Якщо ви не знаєте, як поступити правильно – спитайте у дитини. Діти теж люди і вони вміють говорити!

– Все більше батьків для захисту приватності дітей вирішують взагалі утриматися від публікації їх фото/відео та іншої інформації про них онлайн. Це радикальне рішення, яке точно не для кожного. Але продумати вашу власну політику щодо приватності ваших дітей онлайн потрібно вже зараз.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ПРИМАЧЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини