Чому не варто спілкуватись в Америці російською мовою
Моя однокласниця десь півроку тому переїхала до далекої і сонячної Каліфорнії. Нещодавно ми з нею переписувались. Наталія розповіла мені про те, що в американському суспільстві панує недовіра та антипатія до росіян. А ще про те, чому вона перейшла на українську мову.
Читайте також: Волосся стає дибки. Історія про те, чому діти переходять на російську мову
«Моя одногрупниця давно переїхала до Каліфорнії. Вона відразу ж почала писати і говорити зі мною тільки українською мовою. Спочатку було незвично і трохи дивно, адже вона завжди спілкувалась російською. Тепер я розумію чому. В Каліфорнії багато приїжджих, і у нас завжди запитують: «А ви росіяни?». Або вже від російських емігрантів: «О, наши сограждане». Щоразу я відповідаю: ми – українці, і їм не співгромадяни. Після такого досвіду ми намагаємося говорити лише українською мовою, тим паче в людних місцях», – написала мені Наталія.
Моя однокласниця також розповіла, що багато росіян, яких вона зустріла в Каліфорнії, – нахабні та високомірні. «Я не здивована, що їх тут недолюблюють», – додала Наталія.
Також вона відзначила, що російські емігранти виділяються з натовпу. Росіян в Америці можна ідентифікувати навіть за їхнім поглядом. І одягом.
Читайте також: Українська культура щодня й у кожній хаті – чому це важливо
Ось так українці в далеких та сонячних містах світу починають усвідомлювати, що українська мова – це національна самоідентифікація. Вони розуміють, що саме використання рідної мови допомагає відмежуватись від росіян та формувати навколо себе відповідне оточення.
А щодо росіян… Обходьте їх стороною – бережіть свої нерви.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки