MENU

Мовний закон знову відклали. Тепер до кінця лютого

2035 0

Відверто не подобається позиція парламенту щодо мовного закону. Ухвалений в першому читанні 4 жовтня законопроект "Про державну мову" мав бути ухваленим до кінця 2018 року, проте був до другого читання був закиданий тисячами правок. 

Наразі ми очікували винесення законопроекту на першому тижні нової сесії парламенту, яка стартує завтра, 5 лютого.

Проте, на Погоджувальній раді ВР не почули його в списку запланованих на поточний тиждень. Це означає, що наступними датами прийняття можуть бути 26 лютого – 1 березня, а це вселяє тривогу до його долі. Прийняття затримується, що дає можливість різним політиканам та «асоціаціям» маніпулювати фактами, тиснути на нардепів та продавлювати "свої" правки, які за своєю суттю є антиукраїнськими й такими що нівелюють дух законопроекту.

Читайте також: Історія про те, як єгиптяни навчають відпочивальників готелю української мови 

Наприклад, Українська Асоціація Медіа Бізнесу. Зокрема, в її звернення мова про те, що норма про обов‘язковий тираж українською мовою для всіх періодичних видань (газети, журнали) є такою що «обмежує свободу підприємництва, жорстко втручаючись у сферу економічної діяльності незалежних суб‘єктів господарювання...». 

Тобто, таке питання національної безпеки, як мова, є втручанням в діяльність? Цікаво, чому за 27 років незалежності видавці настільки зневажливо ставились до української мови, що не спромоглися самостійно українізувати свої видання. І це під час війни з РФ.

До речі, сьогодні під час погоджувальної ради ВР Микола Княжицький також заявив: "Нам вкрай важливо прийняти цей закон, і я сподіваюся, що в найближчі тижні ми зможемо це зробити. Бо вже зараз є дуже багато провокацій, фальсифікацій, заяв різних асоціацій, які не читали самого закону, але виступають категорично проти впровадження української мови та за збереження колоніального статусу України". 

Читайте також: Чому не варто спілкуватись в Америці російською мовою

Тому, важливість його прийняття найближчим часом є дійсно питанням, чи буде Україна дійсно самостійною державою зі своєю мовою, культурою, історією, чи ні. Адже вже за два місяці нас чекають вибори, що можуть стати точкою зупинки всіх проукраїнських процесів. 

Зважаючи на все викладене, прийняття «закону про мову» наразі є одним з пріоритетних. На рівні з питаннями закріплення руху України до НАТО та ЄС. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Андрій СМОЛІЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини