MENU

Чому Китай відмовився від антикорупційного штучного інтелекту

1837 0

Китайський варіант НАЗК. Зараз вам стане зрозуміло, чому українське НАЗК не вправаджує автоматизованої перевірки декларацій і чому перевіряє їх у такому темпі, що закінчить хіба за кілька сотен років.

ЗМІ повідомляють, що Китай відмовився від антикорупційного штучного інтелекту Zero Trust ("Нульова довіра") через його високу ефективність.

Система знаходила занадто багато порушників.

Систему боротьби з корупцією застосовували з 2012 року в 30 округах і містах країни, й лише в одиницях з них система продовжить роботу.

Читайте також: Що не так із новим порядком перевірки е-декларацій від НАЗК

Основна причина відмови – висока ефективність проекту. За сім років система охопила тільки 1% чиновників країни та виявила серед них 8,7 тисячі порушників.

Людей перевіряли за 150 базами даних, також перевіряли їхні доходи й доходи їхніх родичів. У разі, якщо числа перевищували певні маркери, китайська влада отримували повідомлення, а чиновник – запрошення в поліцію.

Система відмінно виявляє типові правопорушення: незаконну передачу права власності, невідповідність інфраструктури заявці, махінації із землею та руйнування приватних будинків, участь у тендері компанії родичів відповідального чиновника або несподівану зміну банківського рахунку держслужбовця. Навіть якщо дані в одному документі підроблять, невідповідності у сполучених відомостях швидко на це вкажуть.

Читайте також: Що стоїть за самогубством одного з найвизначніших фізиків сучасності

Система мала істотний недолік: вона виявляла порушення, але не розкривала, як саме їх здійснювали. Це не дозволяло притягати хабарників до відповідальності, тому доводилося повторно проводити розслідування.

Крім того, результати роботи системи рідко призводили до тюремних термінів або покаранням. Зазвичай чиновник просто отримував попередження на ранній стадії, які можуть бути наслідки за корупційну діяльність.

Проте до початку 2019 року більшість провінцій відмовилися від випробувань системи. Оскільки це було тестове випробування, то масова відмова позбавляє проект шансів на поширення по всьому Китаю.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Ольга ЛЕНЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини