MENU

Адвокат Микола Полозов розповів, як можна допомогти полоненим українським морякам. ВІДЕО

1742 0

Російські суди фактично виконують ті рішення виконавчої влади РФ, ті рішення Кремля, які вже раніше прийняті. 

Про це у розмові з народним депутатом України Бориславом Березою повідомив адвокат Микола Полозов, який захищає військовополених українських моряків під час судилища у РФ. 

 

"Зараз перед ними (перед судами РФ - ред.) стоїть завдання утримувати військовополонених моряків під вартою і вже відомо, що за рішенням Лєфортовського суду вони там залишатимуться до кінця квітня", – заявив адвокат.

Читайте також: Активная фаза блокады? Что сейчас происходит в Азовском море

Полозов зазначив, що увага як до цих "судових" процесів, так і до самих моряків є надзвичайно важливою.

"На судові засідання приїжджає преса, дипломати (на останньому судовому засіданні були присутні представники США, Литви, Швейцарії), на кожному засіданні суду присутні українські консули. Жодних ілюзій у нас немає. Ми не чекали від цього суду, що несподівано якийсь із суддів стане чесним, справедливим і стане застосовувати норми Міжнародного права, як то має бути – це необхідна умова, щоб ми мали можливість подати скаргу до ЄСПЛ (Європейського суду з прав людини - ред.). По всім військовополениним ці суди обов'язково відбудуться – ми сформуємо пакети документів і подамо їх до ЄСПЛ", – запевнив захисник.

Полозов припустив, що Кремль розраховуватиме використати українських військовополонених моряків у якості важеля впливу на внутрішньоукраїнську політику, оскільки в Україні парламентсько-президентська республіка, і неправильний парламент може дуже сильно гальмувати будь-яке реформування, будь-який рух країни в бік євроінтеграції.

"Я не виключаю, що Кремль відбере "потрібних" людей, які будуть "повертати" цих моряків додому. Вони намагатимуться розділити моряків – частину з них повернуть, а над рештою будуть продовжувати знущатися, як знущаються над Сенцовим, Карп'юком та іншими", – пояснив захисник.

Читайте також: Як можна звільнити українських моряків

Військовополоненим відмовляють у побаченнях з родичами, тому адвокати намагаються підтримувати їх власними силами.

"Це дуже важливо. Тому що коли хоч один з полонених визнає свою провину, обмовивши себе чи когось зі своєї команди, автоматично усі (на думку Кремля) будуть вважатися такими ж злочинцями. Нам дуже важливо, щоб вони утримували єдину позицію, що вони військовополонені, що вони продовжують боротися. Ми інформуємо їх про те, що відбувається тут, в Україні, як триває боротьба за їх звільнення в Україні і в усьому світі", – заявив адвокат.

Підтримати військовополених моряків може кожен українець

"Перш за все, необхідно писати їм листи (з цим є певні проблеми, бо тюремні цензори відбирають лише ті листи, які вони самі вважають "правильними"), але все одно писати треба, чим більше, тим краще. Також дуже важливо проводити акції на підтримку хлопців не тільки в Україні, а й у інших країнах, де є українська діаспора. Такі акції повинні мати глобальний характер", – вважає Полозов.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини