MENU

Українські вояки із прапорами "Гіві" й "Мотороли": який приклад ми подаємо молоді

2402 0

Уявіть, років через 40-50 в Україні військовий ліцей, де готують майбутніх офіцерів – еліту – в 20 числах лютого виноситиме прапори "Гіві", "Мотороли", Гіркіна. Учасники російських окупаційних формувань і ті, хто зробив свідомий вибір колаборантства та співпраці з "іхтамнєтами", розповідатимуть про те, як вони геройськи воювали проти урядових військ.

Абсурдно? А чого? У нас же стоїть досі Щорс? Стоїть. У нас досі Артем стоїть? Стоїть. І завод імені бойовика-більшовика – стоїть. Та що там завод – нинішні ліцеїсти Київського військового ліцею імені Івана Богуна салютують радянськм структурам, які брали участь в окупації Афганістану. Окупації. До ліцеїстів приводять учасників уторгнення в незалежну (!) державу. А герой України "висловив слова вдячності ветеранам бойових дій за відвагу, честь і вірність військовій присязі".

Читайте також: Назвати злочин злочином: як Україна вшановує окупантів

А чим відвага радянського контингенту в Афганістані відрізняєтсья від відваги російських десантників в Україні? І там, і там – вторгнення. І там, і там – реалізація кремлівських авантюр збройною силою та ціною життів... То який приклад ми пропонуємо майбутнім офіцерам?

Читайте також: Російська ревізія власних злочинів в Афганістані

Особливо сумний вигляд усе це має, коли участь у ньому бере людина-легенда, яка воювала саме за Україну. Абсурдна ситуація. "Сумрак" (генерал-майор ЗСУ, начальник Київського військового ліцею імені Івана Богуна, Герой України Ігор Гордійчук – UAInfo) кадровий військовий, він теж вийшов із пострадянської армії, з усіма наслідками й ідеологічними сенсами в голові. Тож це, правду кажучи, не зовсім його провина, що досі держава офіційно не назвала авантюру – авантюрою, окупацію – окупацією, а учасників окупаційного контингенту, які (можливо) не мали шансів уникнути фатальної дислокації, – жертвами радянських військових авантюр.

Саме формулювання – учасники бойових дій на території інших держав – нісенітниця. У нас є миротворці – ті, хто виконували місію згідно із мандатом міжнародних організацій. Можуть бути учасники поліційних місій, міжнародних коаліцій... Усі вони підпадають під день миротворця. Але "бойові дії на території інших держав" – це інтервенція СРСР у Фінляндію, в Польщу, в Югославію, в Чехословаччину, Грузію, в Молдову, в Україну... Це приклад для молоді?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ГАЙДУКЕВИЧ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини