MENU

Чотири російські послання Заходові

4342 1

Проблема будь-якого іноземця полягає в тому, що за рідкісним винятком він не дуже добре розуміє відтінки іншої мови – навіть якщо колись її вивчав, пише у своєму блозі на "Новому часі" колишній міністр закордонних справ України Володимир Огризко. Треба або дуже довго прожити в тому мовному середовищі, або самокритично визнати, що не всі нюанси вловлюєш правильно.

Ось тут і потрібні ті, хто такі тонкощі розуміє. І часом може перекласти спеціально загорнуті в хитромудрі мудрування одкровення на зрозумілу навіть іноземцеві мову. А оскільки серед політичного бомонду Заходу справжніх знавців російської відверто мало, беру на себе невдячну (але, сподіваюся, потрібну, бо знання – це ж сила) функцію неофіційного тлумача снів.

Із минулого послання, яке стосувалося здебільшого глобальних справ – читай розшифровку, ми дізналися, що Росія – це "країна-цивілізація", "альфа-самець, що йде у відрив", прочитали про її майбутню самотність у цьому сумному світі й інші надрозумні речі.

Тепер акцент на справах внутрішніх, російських. Легким кавалерійським наскоком – вже не звикати! – Кремль спростовує демократію як таку, заперечуючи саме існування цієї форми суспільного розвитку. Висновок цілком логічний: якщо її немає взагалі (бо ж усе це підступна маніпуляція та брехня лібералів і торгашів), то як же вона може бути в Росії? У нас, мовляв, її не було, нема і не буде.

І навіки-віків! Амінь!

Ну хоч чесно.

Отже, перше російське послання Заходові: ні на які зміни у внутрішній політиці ви, нікчемні ліберали, можете не розраховувати. Ми тут, у Росії, житимемо по-своєму, лише імітуючи ваші євровитребеньки на кшталт виборів, партій, громадянського суспільства й інших пародій на справжню країну. Все це ми маємо, та лише для проформи, щоб ви не чіплялися. Теперішня Росія – це не просто найліпша форма існування, а й запорука "вивищення (тут і далі виділяв я) російської нації". Щоб хтось там і не сумнівався!

Далі – більше. Російська держава, що "народилася" при Путіні – взірець і кінцева форма взагалі будь-якого державотворення. Майже як комунізм – після нього лише рай. Оскільки це вдалося тільки в Росії, геть усі навколо страшенно заздрять щасливим росіянам і хочуть у себе таке ж. І загадкова, та водночас щедра російська душа готова "експортувати" цей продукт по всьому світу аж до самих його околиць.

Друге послання для Заходу: чекайте нових "посилочок" у вигляді "новачків", кібервтручань у вибори чи збитих цивільних літаків. При цьому однак не забувайте про потенційну можливість локальної "війноньки" для оголошеного "вивищення Росії". А водночас демонстрацію суцільної деградації західної системи державного мислення й управління. Бо "хто ж помиратиме за Нарву?".

Чому це можливо? Уважний читач відразу знайде чітку й неспростовну відповідь: тому що після розвалу СРСР "неможливий, протиприродний і контрісторичний розпад Росії був, хай і запізніло, припинений". Тепер вона повернулася до "єдиного можливого стану великої, такої, що збільшується, і такої, що збирає землі, спільноти народів".

Читайте також: Суперечки про ядерну зброю загрожують безпеці Заходу більше, ніж сама зброя – журналіст

Нічого не нагадує? Скажіть, а як така країна може не воювати? Про це ж нас уже попереджали минулого разу. Невже забули про Керч?

А щоб сумнівів не залишалося,  вам ненав’язливо нагадують, що "нескромна роль, відведена нашій країні у світовій історії, не дозволяє піти зі сцени чи відмовчатися в масовці й не обіцяє спокою...".

Тому запасайтеся попкорном, дорогі європейські ліберали (в Москві вас чомусь тепер майже офіційно називають "ліберастами"). Спокій вам тільки сниться!

Але й це ще не все. На Заході вже навіть школяр знає, що населення країн ЄС і НАТО давно стало об’єктом московських маніпуляцій. Тим, хто в цьому сумнівався, раджу прочитати таку фразу двічі: "Росія втручається в їхній мозок, і вони не знають, що робити із власною зміненою свідомістю". Це стало можливим тому, що Росія почала виробляти свої "сенси" та "перейшла в контрнаступ".

Тому третє послання Заходові: ми будемо й надалі провадити проти вас інформаційну війну, низькопробну пропаганду, розповсюджувати фейки й відверту брехню, використовуючи ліберальні закони вашого ж Заходу. І що є найцинічнішим – говорять про це нахабно відверто.

А тепер про родзинку. Насправді найбільша цінність Росії – це її "глибинний народ", який і визначає розвиток російської державності. Наступний пасаж – я в цьому твердо переконаний – увійде в перелік найвидатніших зразків – і не лише сучасної чи російської – політико-філософської думки:

"Глибинний народ завжди своє думає, недосяжний для соціологічних опитувань, агітації, погроз і другий спроб прямого вивчення та впливу. Розуміння, хто він, що думає та чого хоче, часто приходить зненацька й пізно, й не тим, хто може щось удіяти".

Вкотре це перечитуючи (ну, щоб глибше відчути оті самі нюанси й відтінки), зловив себе на думці, що його автор нагадує мені героя відомої російської казки – Ємелю, який постійно на печі. Звідси й висновок:

"Почати в Росії можна із чого завгодно – із консерватизму, із соціалізму, з лібералізму, та закінчувати доведеться приблизно одним і тим самим. Тобто тим, що власне і є". 

Теж філософський шедевр і знову асоціації з невмирущим: цього разу із крилатими висловлюваннями Віктора Черномирдіна: "Яку би партію в Росії не створювали, а все одно виходить КПРС".

Читайте також: Чим Росії загрожують нові американські санкції

Але ось і підходимо до найголовнішого питання. Чи є взагалі хтось, хто може почути, розпізнати оте невловиме для західних товстошкурих лібералів прагнення "богообраного" народу? Так, це лише однісінька особа, тобто – особистість (!) глобального рівня й масштабу. І це В. Путін! Саме тому ним створена нова держава (дві попередні – імені Петра І та В. Леніна) є "ефективною и довговічною".

Звідси четверте послання для Заходу: й не розраховуйте на те, що Путін кудись дінеться після 2024 року. Бо ж суспільство довіряє лише йому й тільки йому. На цій вірі все і тримається, а "різні гілки влади сходяться до особистості лідера і є цінністю не самі по собі, а лише тією мірою, якою забезпечують із ним зв'язок". Ось так просто і зрозуміло. Як і все геніальне.

Думаю, Сталінові би сподобалось. А позаяк сьогоднішня Росія все більше нагадує сталінський СРСР, Путіну теж має сподобатися.

А наостанок, за сонцесяйними традиціями совкового жанру, впевнено-переможний панегірик собі, тобто Росії коханій:

"У нашої нової держави в новому столітті буде довга та славна історія. Вона не зламається. Чинитиме по-своєму, отримуватиме й утримуватиме призові місце у вищій лізі геополітичної боротьби. Із цим рано чи пізно доведеться змиритися всім тим, хто вимагає, аби Росія "змінила поведінку". Адже це тільки здається, що вони мають вибір".

Це заключне послання у класичному для Росії стилі шантажу: ми вас переможемо, бо ви лише й здатні на те, щоб програвати. І це ще одне чергове вкидання психологічної отрути для закріплення на рівні підсвідомості у ваш західно-ліберальний, а отже незахищений мозок.

Ну що, сподобалось?

Так і залишатиметеся об’єктом кремлівських маніпуляцій, "глибинної демагогії" та потенційної агресії? Чи, може, нарешті почнете називати речі своїми іменами й діяти?

Певні надії, на щастя, з’являються. Маю на увазі, зокрема, Велику Британію, яка не лише розробила, але й почала застосовувати стратегію з нейтралізації загрози з боку Росії. На підході інші західні демократії. Вони хоч і повільні, та дієві. Та лише об’єднавшись, вони дадуть потрібний результат.

І тоді "незламна" держава так само піде на смітник історії, як іще зовсім недавно пішов у небуття колись "великий і могутній" СРСР. І ніхто не плакав, навіть власний "глибинний народ", сподіваючись на зміни, яких так і не дочекався.

Так буде й цього разу. Тільки би прокидалися на Заході чимшвидше. Бо це передусім у його ж власних інтересах.

Думайте, дорогі західні пані та панове, думайте…

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Володимир ОГРИЗКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини