Ніцой: Влада розкладає суспільство. Це відбувається повільно і не кидається в очі, але відбувається по всіх напрямках
Чому я вважаю, що цю владу не можна лишати і треба обрати іншу? Бо вона розкладає суспільство. Це відбувається повільно і не кидається в очі. Але це відбувається. По всіх напрямках. Прикладів можна навести багато.
Для початку зауважу, що влада всіх країн, і нашої теж, розставляє орієнтири суспільству, куди суспільству рухатися. Це проявляється в першу чергу в ставленні влади то тієї чи іншої події, до того чи іншого явища.
Наприклад, ми засуджуємо співпрацю з ворогом чи заохочуємо? Та наче ж засуджуємо. Яка може бути співпраця з ворогом? Все людство це засуджує. Однак тема неприпустимості співпраці громадян з ворогом нашою владою взагалі не піднімається.
Влада не каже, що це погано. Влада німує. Влада своїм мовчанням ніби заохочує людей, мовляв, нічого страшного, ті, хто з нами воюють – теж люди, тому, якщо у вас з ними спільні справи – це нормально...
Читайте також: "Жити взагалі без принципів". Про ключ до розуміння вчинків Порошенка
Чому так? Тому що владні чиновники самі суцільним потоком торгують з ворогом під час війни, і це є співпраця. Влада співпрацює з ворогом, то ж уникає цієї теми і не розставляє наголосів народу, що співпраця з ворогом – це неприпустимо.
Як наслідок, народ звикається. Те, що раніше сприймалося як категоричне "ні", сьогодні уже й не таке категоричне. Наприклад, коли з початком війни, московські товари в магазинах викликали в суспільства хвилі обурення і постійні обговорення, то сьогодні всі магазини заставлені московськими товарами і ми вже не звертаємо на це увагу.
Ми розкладаємося. Це можна прослідкувати на багатьох інших повсякденних прикладах. Візьмемо ще один, найсвіжіший, і, ніби не пов’язаний з темою – відбірковий тур на Євробачення, і прослідкуємо на цьому прикладі наш процес розкладання.
2016 рік. Український півфінал. Набирає багато балів такий собі Сансей. Член журі Руслана жорстко ставить питання, що цей артист не може представляти Україну в Європі, бо дружить з московитами, живе там, гастролює, і для нього війна – не війна. На чиєму боці цей артист? Якщо його на прес-конференції зарубіжні журналісти запитають щось про війну в Україні і чи напала на нас Московія, що він відповість?
Здійнявся скандал. Український глядач підтримав Руслану, і проголосував за іншого виконавця. За Джамалу. Сансей тоді не пройшов.
Руслани більше не стало в членах журі, а Сансею дяді і тьоті при владі компенсували завдану моральну травму. Він був допущений до українського телебачення, знявся в українській рекламі, посвітився, отримав концерти по Україні. І люди звикли.
Читайте також: Передчуття реваншу – хто винен і що робити
2019 рік. Знову відбірковий тур. У конкурсі бере участь співачка, яка гастролює по Московії. Члени журі, серед яких і Джамала, уже не звертають уваги на факт співпраці з ворогом. Ніжно і лагідно ведучий Притула запитає у нової конкурсантки, що вона забула в сусідній країні. Конкурсантка скаже, що вона в такий спосіб доносить мир. Усіх задовольнить ця відповідь. І членів журі, і глядача. Журі не здивується. Глядач не обуриться. Скандалу вже немає. Є результат – український глядач підтримав співачку, яка співпрацює з ворогом, і віддав їй у півфіналі перше місце.
А на вулиці та сама війна, що і в 2016-му.
Якщо ви залишите цю владу й далі, то що для нас ще стане нормою з того, що сьогодні ще поки не норма?
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки