MENU

Банальна формула іспанської державної кризи

2176 0

Каталонська криза стає причиною падіння вже другого іспанського уряду за останні роки. Нездатність до стабілізації ситуації, яку продемонстрував ​​правий уряд Маріано Рахоя, полегшила завдання зміни влади. Тепер каталонська проблема наздогнала лівого прем'єра Педро Санчеса. І зрозуміло чому – Санчес, на відміну від Рахоя, готовий до діалогу з каталонськими політиками. Але не до діалогу про незалежність Каталонії. А інший діалог каталонцям нецікавий. Тому в Іспанії відбудуться дострокові парламентські вибори. Але й вони проблеми не вирішать.

Читайте також: На Іспанію чекають дострокові парламентські вибори

Іспанія входить у смугу затяжної державної кризи, що може тривати багато років. Її формула є банальною. Більшість іспанців голосує за політичні партії, які виступають за збереження територіальної цілісності королівства. Більшість каталонців виступає за незалежність Каталонії. І не просто Каталонії – Республіки Каталонії.

Природним чином Іспанія повернулася у 30-ті роки минулого століття, до конфлікту іспанців і каталонців, монархістів і республіканців. Тоді цей конфлікт призвів до Громадянської війни та десятиліть маргінальної диктатури Франко. Зараз є шанс на відносно мирне співіснування опонентів. Але при цьому конфлікт може згаснути тільки або в разі, якщо Мадрид погодиться із незалежністю Каталонії, або в разі, якщо Барселона від цієї ідеї відмовиться. Компроміс – це проведення легітимного референдуму про незалежність, але його можливого результату побоюватимуться обидві сторони.

Читайте також: Смарагдовий рай? Ірландські паралелі для України

Скільки часу це триватиме, не скаже ніхто. Коли сто років тому у Великій Британії вирішили розділити острів Ірландію, мало хто уявляв, що наслідки цього розділу мучитимуть британців й ірландців донині, розділять жителів острова, призведуть до Громадянської війни в Ірландії та терору в Ольстері, перетворять "Брекзит" на болісне випробування на міцність країни. І кінця цьому не видно.

Тому що найстрашніше в історії – фантомні болі колишніх імперій. Українці тепер знають це на власному досвіді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини