Які наслідки ми отримаємо від посилення правил для ФОПів
Прогресивні експерти, представники бізнес та IT-середовищ виступили проти репресивних та грабіжницьких ініціатив Порошенка-Гройсмана проти ФОПів. Вони є продовженням політики на знищення підприємницької ініціативи та урядових погроз бізнесу у стилі: "Роботодавці, які не хочуть збільшувати зарплати своїм працівникам, ризикують втратити свій бізнес".
Які наслідки від цього рішення ми отримаємо? Удар по конкурентоспроможності українського IT-сектору та інших інноваційних сфер, що запустить чергову велику хвилю міграції висококваліфікованих працівників. Суттєве зниження податкових надходжень внаслідок деградації відповідних сфер. Зачищення паростків розвитку громадянського суспільства у регіонах, знищення малих та нестійких у сенсі фінансування ГО та хвиля міграції громадських активістів, або їх перехід у інші сфери діяльності. Підвищення рівня тіньової економіки та міграція малого та середнього бізнесу в тінь. Підвищення податково-корупційного тиску на український бізнес та подальше погіршення інвестиційного клімату, купівельної спроможності і як наслідок падіння ВВП.
Читайте також: Минсоцполитики подкладывает свинью Минфину?
Головний експерт групи "Податкова і бюджетна реформа РПР" Володимир Дубровський: "Ради спасения давно уже мертвой солидарной пенсионной системы наше Министерство социалистической политики выкатило очередной шедевр. Простыми словами, убить отрасли, выгнать квалифицированных и талантливых в эмиграцию и этим лишить Украину даже призрачных перспектив на будущее, окончательно превратить ее в Винницуэлу. Кстати, венесуэльские социалисты начинали так же: ужесточением условий работы выгнали из страны иностранные компании, в итоге сидят на величайших в мире запасах нефти и не могут их даже добыть. Для Украины единственная надежда выбраться из нищеты — это человеческий капитал. И именно к нему тянут свои загребущие руки отечественные социалисты... поскольку у нас особого запаса в этом плане нет, то закончится он еще быстрее и печальнее, чем в Венесуэле.
Тот, кто заботится о человеке против его воли – и есть социалист. Люди (а особенно – квалифицированные, которые зарегистрировались предпринимателями) – не дураки, и не враги самим себе. И на мизерную государственную пенсию они не надеются.
Налог на труд, по данным исследований ОЭСР – самый вредный (после корпоративного налога) для экономического роста. Единственная надежда – на экспорт интеллектуальных услуг и инноваций. ИТ – это пример того, как такой экспорт работает. Однако с человеческим капиталом есть проблема: он представлен, как ни странно, людьми. Причем, квалифицированными и способными, которым ничего не стоит освоить иностранные языки (а во многих случаях они без этого и сейчас не могут работать), и уехать туда, где больше платят и лучше жизнь. Никаких проблем переехать ближе к потребителю у них нет – и, увы, этот процесс активно идет. Если мы и сейчас наблюдаем утечку мозгов, то можно себе только представить, насколько она возрастет ...".
Читайте також: Государство должно создать нормальную простую налоговую систему, где платятся налоги на уровне 13-15%
Підприємцям – презумпція винуватості, чиновникам – необмежені повноваження.
А тепер мовою цифр. Дослідження Vox Ukraine "Рейтинг схем ухилення від податків: на чому український бюджет "втрачає" найбільше" чітко позначає, що умовні "втрати" бюджету від ФОПів складають від 2,5 до 5 мільярдів гривень на рік. У той же час, втрати від офшорних схем біля 50-65 мільярдів, "сірого імпорту" та контрабанди – 25-70, конвертаційних центрів – 12-15, "скруток" – 10-12, контрафакту – 10, неналежного адміністрування земельного податку – 5, виведення прибутку через ФО – 2,5. А від корупції? Це десятки мільярдів доларів США. Але з ними чомусь олігархічний корумпований та соціалістичний уряд не бореться.
Не бореться, бо за словами екс-міністра Данилюка: "Він (Гройсман) із задоволенням присмоктується до (корупційних) потоків". Їм не потрібні більші надходження. Вони хочуть знищити та змусити до еміграції залишки середнього класу.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки