MENU

20 літературних екранізацій, які варто подивитися у 2019-му році

5488 0

Ми вже знаємо, що більшість найкращих фільмів і серіалів мають літературну основу – особливо сьогодні, коли, здається, у Голлівуді закінчилися ідеї.

Я хочу сказати – "Джуманджі-3" виходить у 2019 році. Але перенесення улюбленого роману на великий (або малий) екран – складна справа: втілені картини не завжди збігаються з картинами у вашій голові, й іноді вони гірші. Іноді вони набагато гірші.

Але я таки хочу скористатися своїм шансом і прочитати (або перечитати) літературне джерело, перш ніж подивитися екранізацію. Майже завжди це підсилює моє задоволення, і навіть якщо екранізація не гірша, всі обговорення після виходу фільму стають цікавішими. Отже, щоб підготувати ваш "список читання" на рік уперед, ось вам найбільш захопливі екранізації літературних творів, які вийдуть чи щойно вийшли на великі й малі екрани у 2019 році.

1. "Рідний син"

Світова прем’єра третьої екранізації класичного роману Райта 1940 року відбулася в січні на фестивалі "Санденс". Ще нічого не відомо про комерційний реліз або показ в кінотеатрах, але я дуже сподіваюся, що ця версія буде кращою за екранізацію 1951 року, де сам 42-річний Райт грав 20-річного Біггера Томаса, і екранізацію 1986 року, про яку критик "The New York Times" писав: "Вона така пом’якшена, що здається майже оптимістичною, це би розізлило Райта. Автори фільму націлені на витончену аудиторію, яка наполягає, щоб щось сентиментальне і оптимістичне показували навіть у телевізійних фільмах тижня про СНІД".

Читайте також: 10 серіалів: найкращі екранізації книг. ВІДЕО

Але, відчуваю, цього року все буде інакше. Не в останню чергу завдяки тому, що, на мою думку, Ештон Сендерс, якого ви, можливо, бачили в приголомшливій ролі підлітка Широна в "Місячному світлі", буде неймовірним у ролі Біггера Томаса.

2. "Соловей"

Дивно, що попри близьку дату виходу, зазначену на IMDB (звичайно, її можуть змінити в будь-який момент), я не можу знайти жодні рекламні фото або хоча б інформацію про акторів цієї екранізації роману Ханни про двох сестер, які живуть у Франції на початку Другої світової війни. Але оскільки режисерка Мішель Макларен знімала серії ваших улюблених серіалів ("Секретні матеріали", "Пуститися берега", "Гра престолів", "Залишені", тощо), ймовірно, на це варто чекати, коли б фільм не вийшов.

3. "Поворот"

Сучасна адаптація класичної повісті Генрі Джеймса від режисерки, яка знімала відеокліпи Меріліна Менсона (не кажучи вже про фільм "Раневейс"), де знімається дитина з серіалу "Дивні дива". Ну, скажімо так: я зацікавлена.

4. "Хода хаосу"

Це екранізація першої книжки з популярної серії романів Несса для підлітків "Хода хаосу", дія яких відбувається у світі, де думки кожного чують всі інші. Але виявляється, що ви все одно можете обманювати у світі, де немає таємниць. Я знаю, ми всі вже втомилися від екранізацій книжок для підлітків, але Патрік Несс – видатний письменник, і ця франшиза може стати новими "Голодними іграми", особливо завдяки Дейзі Рідлі.

5. "Куди ти зникла, Бернадетт"

Марія Семпл була сценаристкою серіалів "Беверлі-Гіллс 90210" і "Уповільнений розвиток", перш ніж стала романісткою, і її весела енергійна друга книжка має чітку комедійну лінію, не можу дочекатися, щоб побачити її на екрані – особливо з таким акторським складом. А щодо Лінклейтера, він зняв деякі з моїх улюблених фільмів…але також і Найгірший фільм усіх часів (це, звичайно, «Кожному своє»!, не їжте мене). Отже, очікування високі, але стримані.

6. "Гончак"

Том Генкс тепер письменник, і це стосується також сценаріїв, наприклад, цієї екранізації класичного роману Форестера про Другу світову війну. Скажу страшну річ – твір про ці часи, коли капітан Ернест Краузе має вести своїх овець безпечним курсом через Атлантичний океан, щоб втекти від нацистів, здається майже…вчасним. Ну, Генкс – єдиний актор, щодо якого ми можемо дійти одностайної згоди, отже, мабуть, зрештою все буде добре.

7. "Три секунди"

Цей темний триллер, в якому колишній шахрай повертається у в’язницю, яку ненавидить, щоб проникнути в польську банду, базується на романі шведського тандему авторів кримінальних романів Андерса Рослунда і Борга Гьольстрема. Ще один фільм, який завдяки акторському складу стане справді захопливою прем’єрою 2019 року.

8. "Кладовище домашніх тварин"

Це десятиліття екранізацій Стівена Кінга, і ви, мабуть, вже знаєте, цікавлять вони вас чи ні. У будь-якому разі, девіз фільму "Іноді мертві кращі" викликав у мене азарт – якщо екранізація (друга екранізація роману жахів Кінга 1983 року) виявиться поганою, про це напишуть всі оглядачі.

9. "Після війни"

Ще одна екранізація роману про Другу світову війну – хоча технічно дія відбувається одразу після війни, в Німеччині 1946 року, коли британський полковник і його дружина їдуть в маєток у Гамбурзі…з його попередніми мешканцями. Один з них – Александр Скарсгард, отже, ви можете здогадатися, що відбуватиметься.

10. "Сонце також зірка"

Мегабестселлер Ніколи Юна, що потрапив у фінал премії National Book Award 2016 року, розповідає про стрімкий і короткий роман двох молодих людей у Нью-Йорку – це означає, що фільм буде таким самим глибоким, як роман, або сентиментальним і солодким, як його опис, який я щойно зробила. Хай там що, він обов’язково потішить багатьох.

11. "Артеміс Фаул"

"Артеміс Фаул" – ще одна велика серія підліткових романів, яка нарешті потрапить на великий екран. Це не дивно, хоча мене трохи дивує Кеннет Брана як режисера. Можу лише сподіватися, що це не буде екранізація в стилі єлизаветинських часів про фей.

12. "Жінка у вікні"

Одна з найзначніших книжок 2018 року, насичена посиланнями на нуарні фільми і кінематографічними епізодами – отже не дивно, що її одразу екранізували. Крім того, у головній ролі Емі Адамс, загальновизнаний найкращий вибір для всіх та будь-яких екранізацій кримінальних романів.

13. "Щиголь"

Досі немає екранізації "Таємної історії". Добре, думаю, я прийму «Щигля» як замінник – тимчасовий.

14. "Гарний брехун"

Шахрай розробляє онлайн-аферу, щоб підчепити багату вдову, але потім закохується в неї. Книга, здається, смішна, але я обрала її лише через сера Йєна і даму Гелен, які, безсумнівно, зроблять її гарною, якою б вона не була.

15. "Поклик предків"

Лише подумайте: цьогоріч ви зможете піти зі своїми коханими в кінотеатр, щоб подивитись на гру акторів та комп’ютерну графіку в екранізації твору Джека Лондона "Поклик предків" з самим Гаррісоном Фордом у ролі рятівника собак Джона Торнтона. І так, собаки розмовлятимуть.

16. "Маленькі жінки"

Майже ніщо не змогло б мене переконати, що світові потрібна ще одна екранізація "Маленьких жінок". Можливо, окрім цього акторського складу (Флоренс П’ю – недооцінена зірка, я подивилась би на неї в будь-якому фільмі) і Грети Гервіг як режисерки. Але все одно екранізації необхідно бути гарною, отже, сподіватимемось.

17. "Добрі передвісники"

Екранізація книги "Добрі передвісники" від Amazon – безсумнівно, найочікуваніша прем’єра 2019 року для всіх гіків, які поважають себе. Основа екранізації – культова класика від легендарних Террі Пратчетта і Ніла Геймана, і, послухайте, комедія про кінець світу – це саме те, що нам зараз потрібно. Вона навіть не виглядатиме фантастичною.

18. "Вартові"

Хто стежить за Хранителями? Ну, ми всі хотіли б, особливо ті з нас, кого розчарувала екранізація 2009 року. Лінделоф – співавтор видовищної телевізійної адаптації "Залишених" Тома Перротти, отже ми знаємо, що у нього гарний смак і гостре літературне око. Акторський склад також виглядає гарно, отже, схрестімо пальці.

19. "Пастка-22"

Так, улюблена книжка вашого тата з’явиться в смарт-телевізорі, принцип роботи якого він навіть не розуміє! А щодо решти з нас, ми раптом дізнаємось, звідки насправді походить цей старий вислів.

Читайте також: "Роковой патруль" и "Чудотворцы": лучшие сериалы февраля. ВИДЕО

Екранізація класичного роману Геллера, здійснена Клуні, буде представлена як міні-серіал у телевізійній мережі Hulu у 2019 році, хоча дата прем’єри ще не визначена.

20. "Сирітський Бруклін"

Ед Нортон постійно намагається екранізувати "Сирітський Бруклін" (з моменту виходу роману в 1999 році), і, здається, квест втілення його епічного бачення нарешті подоланий. Історичний фільм про детектива з синдромом Туретта було важко завершити, але якщо хто і міг би це зробити, впевнена, це саме Нортон, особливо через стільки років.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

За матеріалами Literary Hub

Ольга БРАГІНА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини