MENU

Стереотипи про особливу місію окремих вікових категорій треба відкидати – науковець

1616 0

Ще донедавна в Україні активно поширювали такий стереотип: мовляв, нашу державу може врятувати лише молоде покоління, яке не знало, що таке совок, є вільним, незалежним, сміливим, а старші люди вже нічого не можуть доброго сказати і зробити, на виборах їх легко купують за гречку і т. п., тому на всіх рівнях всі важелі треба віддати молодим. І такі висновки про старші покоління частково були справедливими, бо інерція совкових впливів дійсно була і є помітною. Але при цьому треба знати, що старші покоління мали і досвід опору совку, і закривалися від нього в світі літератури, науки, мистецтва, спорту й іншої конструктивної діяльності.

Читайте також: Дивіться, хто прийшов: покоління молодих українців

Але найгірше, що такий стереотип не враховує негаразди в молодіжному середовищі, яке розвивалося в умовах цинізму соціальних відносин 90-х, російських телесеріалах, творчості Лободи і їй подібних. І це покоління стало найбільш вразливим до різних інформаційних технологій зомбування в дусі космополітизму, нігілізму і т. п. Тобто сформувалося цілісне середовище, яке один поважний чоловік назвав «тіпа-карочє».

І саме це середовище є основою електорату Зеленського, підтримує проросійські естрадні групи і т. п. 

Добре, що це ще не вся молодь, бо є дуже багато активних, патріотичних і творчих груп, які вже проявили себе і у політичній, і у соціальній активності. Але так чи інакше треба пам'ятати: в різних вікових групах приблизно однакове число соціально відповідальних і діяльних людей, а тому стереотипи про особливу місію окремих вікових категорій треба відкидати.

Читайте також: Куди рухається Україна: дискусія про зміни у країні

І всі вікові групи мають узгоджено співпрацювати над творенням ефективного українського суспільства, враховуючи свої переваги та недоліки.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Мирослав ДНІСТРЯНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини