MENU

Павелко хоче легалізувати законність своїх дій за допомогою НАЗК і Печерського суду – Шабунін

1606 0

Сьогодні, 26 лютого Печерський суд розгляне п'ять із 13 адміністративних протоколів Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) щодо народного депутата Андрія Павелка. НАЗК склало протоколи через вчинення ним серії корупційних порушень.

Однак чи шкодить це футбольному нардепові, чи навпаки – допоможе?

Мабуть, це вперше за всю історію своєї роботи НАЗК склало таку кількість протоколів про адміністративні порушення щодо однієї особи, а тим паче нардепа. Така активність НАЗК може бути пов'язана з тим, що Павелко просто хоче легалізувати законність своїх дій за допомогою НАЗК і Печерського суду.

Адже до цього НАЗК вже не побачило порушень у декларації нардепа за 2015 рік попри численні журналістські розслідування, які викривають ці порушення.

Читайте також: Павелка не вижене з ФФУ жодне розслідування. Там абсолютна монархія – журналіст

Павелко паралельно із тим, що очолює парламентський бюджетний комітет, є президентом Федерації футболу України. Ще він фігурант відразу кількох розслідувань Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Одна зі справ НАБУ щодо нардепа стосується лобіювання ним виділення бюджетних коштів для будівництва футбольних полів – 640 млн гривень у підсумку отримала компанія, підконтрольна очолюваній Павелком Федерації футболу України.

Очевидно тепер нардеп намагається через суди встановити відсутність ознак корупції в його діях, аби в подальшому прикриватися цими судовими рішеннями перед НАБУ.

Загалом 13 адмінпротоколів НАЗК потрапили на розгляд до трьох суддів Печерського суду: Володимира Карабаня, Олега Білоцерківця та Віти Бортницької.

Читайте також: Новий підхід у роботі НАЗК: геть корупцію і... здоровий глузд

Сьогодні суддя Карабань розгляне п'ять протоколів щодо Павелка. Раніше суддя Бортницька вивчила матеріали ще трьох адмінсправ. Однак результати такого розгляду залишаються таємницею, оскільки в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутня інформація із цього приводу. Доля решти протоколів поки також невідома, хоча не складно її передбачити.

Адже це вже стає звичною практикою для фігурантів гучних корупційних справ через адміністративні та господарські суди вибивати собі "потрібні" докази. У майбутньому вони можуть стати підставою для ухвалення виправдувальних вироків або ж укладення угод із прокурорами.

Нереформовані українські суди з радістю їм підігрують у цьому. За два роки "реформи" Петра Порошенка кваліфікаційне оцінювання пройшло лише близько половини суддів. Згідно з останніми даними, звільнити запропонували тільки приблизно 5% із них.

Одним із ключових завдань судової реформи було очищення системи від недоброчесних суддів, які зараз не допомагали б корупціонерам відбілюватися.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ШАБУНІН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини