MENU

На чому економлять українці. СТАТИСТИКА

762 0

В Україні 92% громадян економлять на своїх витратах і лише 3% не знають, що це. Такі дані за січень 2019 року.

Відповідні результати опитування отримала компанія Research & Branding Group. 51% українців економлять на одязі та взутті, 46% – на відпочинку, 41% – на продуктах, 37% – на комунальних витратах, а 33% – на лікуванні. Крім того 18% заощаджують на транспорті, 17% – на зв’язку та 12% – на освіті.

Читайте також: Конституція, інститути і … ціна на газ

За п’ять років, коли компанія почала відповідне дослідження, по усіх категоріях витрат без винятку українці почали економити. Порівняно з березнем 2014 року тих, хто став обережніше відноситись до витрат на їжу стало більше на 4%, на освіту – на 5%, на зв’язок – на 7%, проїзд – на 8%, лікування, одяг і взуття – на 13%, відпочинок і відпустку – на 21% і на комунальні витрати – на 22%.

Показник економії на комунальних витратах є відповіддю, чому зростає заборгованість за квартири та будинки. У 2014 році було 18% щасливчиків, які не знали, що таке економія, а зараз таких лише 3%.

Але серед усіх витрат виділяються три, де українці почали заощаджувати найбільше – це транспорт, комуналка та відпустка. На пересуванні та відпочинку кількість українців, які почали скорочувати витрати, збільшилася майже в 2 рази, на оплаті комунальних витрат – у 2,5 рази.

Читайте також: Експерт: У той час як 8 млн. українців позбавили субсидій, ДТЕКу Ахметова надали додаткові податкові пільги

Але все відносно. Максимальне скорочення витрат громадяни України показували в 2016 та 2017 роках, коли таких було 94%. Минулого року відбулось невелике покращення, коли на питання «Чи стали ви економити» позитивно відповіло 90% людей. На початку цього року, нагадаю, таких людей знову стало 92%, тобто за рік ситуація погіршилась. Для порівняння в 2014 році до скорочення витрат вдавалося 70% наших громадян. Дослідження проводиться на початку кожного року.

Зараз ми спостерігаємо парад обіцянок кандидатів у президенти. Одні пропонують лише загальні фрази, інші – вносять окремі непогані пропозиції, треті – добре бачення, як погано зараз є. Але ні один із кандидатів не має повного бачення виходу з критичної ситуації, яка склалася з рівнем життя українців.

Боротьба з бідністю не є тим, що потрібно країні. Сьогодні до бідних відносяться навіть ті, хто нещодавно був середнім класом. Таким людям не потрібна зовнішня допомога, а потрібно лише створити умови ведення бізнесу. Дрібного, малого, але власного бізнесу, який буде годувати їх сім’ї та створювати добре оплачувані робочі місця. Тому, якщо кандидати на найвищу посаду не знають, як зробити стрибок на гору, то в цьому їм необхідна допомога суспільства.

Найкращим вираженням вдячності за безкоштовну роботу щодо дослідження соціального стану в країні буде вказання джерела інформації, а саме Research & Branding Group.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram 

Олексій ДОРОШЕНКО


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини