MENU

Сергій Притула: У нашого народу є титановий хребет!

1587 3

27.02.2014

5 років тому, десь приблизно о цій порі, я був у лікарні швидкої допомоги на Братіславській (у народі БСП). Після розстрілу Небесної Сотні туди звезли стільки поранених, що питання чи треба комусь допомогти не стояло в принципі.

Коли снайпери почали косити людей десятками, я зв’язався з одним американським бізнесменом українського походження, змалював йому ситуацію і попросив про допомогу. Він дав добро і ми з дружиною на авто гайнули на Сумщину до його мами. Старенька заплакана вчителька винесла 3 цеглинки по 10 000$ і ми помчали назад. Одразу по приїзду частину віддали Дані Павличко, яка з колегами миттєво перетворила ці кошти на бундесовські бронежилети для санітарів на Майдані. Їх я потім (коли розпочалась анексія Криму) позбирав по Києву у дівчат і разом з Геною Попенко відвіз прикордонникам, які окопались на Чонгарі.

Читайте також: Волонтерський рух – маркер нашого сьогодення

Ще частина була передана через УНСОвського знайомого на потреби "правосеків".

З тим, що залишилось пішов по лікарні. Поверх. Санітарки. Дівчата, хто є з тяжких? Зайдіть у цю палату. Пішло 2000$. Наступний поверх. Дівчата, кому треба допомога? Ой, зайдіть до цього пораненого. Пішло 1500. І так поверх за поверхом. Пішло десь тисяч 13 чи 15, вже й не пригадаю.

В одній з палат уздрів Василя Галамая з Червонограду, якого 20-го числа підстрілили на Інститутській. Василь виглядав жахливо (дірка в боку, розтрощені кітки тазу, куля пішла в ногу). Там в принципі мало хто по палатах виглядав добре. Але Василь став останньою краплею. Тицьнув його сестрі залишки коштів, вискочив у коридор і ревів, як в дитинстві, коли захлинаєшся слізьми до такого стану, що з'являється гикавка. Василева сестра вискочила за мною в коридор і попросила, щоб я повернувся в палату, бо Василь мене впізнав і хоче поговорити.

Повитирав писок від сліз, зайшов у палату і завдяки Василеві зрозумів, що у цього народу є титановий хребет! Лежить він, прострілений, та каже: "Бачиш як добре, що мене підстрілили, а то де б я з тобою інакше познайомився?!! Чуєш, я як стану на ноги, візьми мене до себе у вар'яти, я капєц який смішний!". І таки ж розсмішив, чортяка!

Щоправда, лікарі не давали йому гарантій, що стане на ноги. Обмінялись телефонами, переписувались. А потім Василя відправили у Чехію і ми якось зникли з орбіт один одного. 

Проходить рік. 26 лютого 2015 року. Бібліотека ім. Вацлава Гавела у Празі запрошує мене до чеської столиці спікером на конференцію "Україна. 1 рік без Януковича". Прилітаю. Туди-сюди, зустріч з українською діаспорою, поговорили, дали грошей на АТО, прибуваю на конференцію. Мені кажуть: "Вас буде двоє спікерів. Ти, як волонтер, що допомагає Армії. І, власне, майданівець, який був поранений на Майдані".

Заходжу в аудиторію, а там Вася Галамай на своїх двох стоїть))! Виходили козака!

Читайте також: Безсонні ночі сєпарам гарантовані – Сергій Притула розповів про "цяцьки" для бійців АТО

Так само, як виходили сотні поранених майданівців та ветеранів АТО, у Німеччині, Литві, Ізраїлі, США, Канаді і багатьох інших країнах. 

Історія країни – це сотні тисяч історій окремих людей, сплетені в один міцний вузол. Пам’ять і вдячність – це те, що не дасть тому вузлику розв’язатись!

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Сергій ПРИТУЛА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини