Чи такий страшний майонез, як його малюють – дієтолог
Цей соус, особливо промисловий, вважається страшним ворогом фігури, який краще заміняти оливковою олією. Але це не так.
Коли ви худнете, магазинний майонез теоретично має більше переваг, ніж оливкова олія, яку так наполегливо радять вживати замість нього усім, хто дотримується здорового харчування та/або худне, – ви це можете собі уявити?
Зараз поясню, чому, але спочатку: що ж являє собою майонез, який ми купуємо?
Майонез – це соус, основним складником якого є рафінована дезодорована соняшникова олія. Окрім неї, зазвичай серед складників присутня вода, гірчичний ароматизатор, цукор, яєчний порошок, сіль, лимонна або уксусна кислота, крохмаль, консерванти та стабілізатори, а також спеції.
Читайте також: Здоровое питание: 12 лайфхаков для очень занятых людей
І оскільки основа – рослинна олія, то в майонезі немає речовин, які би безпосередньо шкодили здоров'ю чи впливали на вагу. Наприклад, трансжирів там – лише 0,2 г на 100 г.
У чому ж тоді проблема?
Основна проблема майонезу у його калорійності, на 100 г – в середньому 680 Ккал. Цих калорій достатньо, щоб людина вагою 68 кг могла пробігти 10 км!
Друга велика проблема – надмірна кількість солі (635 мг на 100 г). Добова норма – не більше 15 г, яка включає абсолютно весь натрій хлор із усіх продуктів, що ми вживаємо.
Але у помірних нормах немає жодних причин для страху!
А чи не кращий тоді домашній майонез?
Категорично ні, оскільки для його приготування використовують сирі яйця, що збільшує ризик сальмонельозу. Тому магазинний майонез (коли продукт готується в санітарних умовах) є безпечнішим.
А стабілізатори та емульгатори, що містяться в магазинному майонезі, – це не настільки критично, з точки зору науки про харчування нутриціології, бо їхня кількість незначна, відповідно – "шкода" від цих речовин дуже умовна. Адже немає жодних підтверджень того, що та їхня кількість, яку використовують у харчовій промисловості, має негативні наслідки для здоров'я. Саме тому їх активно використовують виробники в тому числі в США, Канаді та країнах ЄС, де вимоги до безпеки продуктів одні з найвищих у світі. Імовірнішим є ризик отруїтися домашнім майонезом.
Офіційні організації, як от Британська національна служба охорони здоров'я чи Американська академія сімейних лікарів, рекомендують або не вживати майонез, або просто обирати його із низьким вмістом жиру та солі.
А чи буває справді "дієтичний" майонез?
Читайте также: Кое-что о "диете молодости": как выбирать мясо, зелень и овощи
У "дієтичному" – немає навіть яєчного порошку і загалом додано менше олії, тому – калорійність нижча. То яка ж має бути логіка у виборі того, чим заправити салат під час схуднення або і просто, якщо ви слідкуєте за своєю вагою?
Загальний принцип у тому, що основним завданням є створення дефіциту калорій. Порівнюємо: 100 г майонезу зі зниженою калорійністю – близько 300 Ккал, а у 100 г олії – майже 900 Ккал (оливкова та соняшникова мають практично однакову калорійнсть, також на калорійність не впливає, чи рафінована вона, чи холодного віджиму).
Тому саме під час схуднення можна собі дозволити заправити салат "дієтичним" майонезом (без фанатизму, звісно), 15%-cметаною чи грецьким йогуртом – хоч всі вони мають нижчу харчову цінність, ніж та сама оливкова олія.
Я не закликаю постійно їсти майонез, але точно потрібно перестати думати, що у ньому – щось однозначно шкідливе для здоров’я чи фігури. До того ж деякі класичні майонезні салати не терплять заміни і є справді смачними!
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки