MENU

Березень 1918 року: в УНР було запроваджено гривню. Як виглядали купюри

3154 1

1 березня 1918 року Центральна Рада прийняла закон про запровадження нової грошової одиниці – гривні, яка поділялася на 100 шагів і дорівнювала 1/2 карбованця.

Трохи більше ніж за місяць до влади прийде Скоропадський і поверне карбованці, а ще за вісім місяців Директорія УНР знову запровадить гривню.

Постійні зміни і невизначеність не дивні, адже одним із перших серйозних викликів для Української Центральної Ради та Генерального Секретаріату стала саме відсутність власних грошей. Податки з України відправляли у Петроград, а вже звідти Тимчасовий уряд розподіляв їх для організацій в Україні та українських органів влади. Ці транші, особливо восени 1917-го, часто ставали знаряддям політичного тиску на Центральну Раду та Генеральний Секретаріат. Так, щоб викликати заворушення серед працівників “Арсеналу”, варто було затримати їм зарплати. Тому випуск власних грошей і утворення національного банку були не менш важливими процесами, ніж інші політичні, культурні і суспільні питання.

Читайте також: Очевидно что Порошенко хотел показать "економічне покращення" в виде самой крепкой гривны прямо перед выборами

Вся історія українських грошей часів УНР, звичайно, потребує окремого великого матеріалу, але сьогодні - про рідненькі гривні.

Зображення гривень 1918-го оприлюднив сайт УІНП.

Банкнота номіналом 100 грн. Аверс. Випуск Української Центральної Ради, 1918 рік.

Банкнота номіналом 1000 грн. Аверс. Випуск Української Держави 1918 року. Ескіз банкноти виконав український художник і графік Іван Мозалевський. Введена в обіг у жовтні 1918 року.

Банкнота номіналом 1000 грн. Реверс. Випуск Української Держави 1918 року. Ескіз банкноти виконав український художник і графік Іван Мозалевський. Введена в обіг у жовтні 1918 року.

Розмінні грошові марки номіналом 10 шагів, що перебували в обігу на території УНР у 1918-1919 роках. Папір для марок використовували грубий, зручніший для тривалого вжитку.

Читайте також: Кто у нас создает валютные "качели" и инфляцию ожиданий?

Бон Кам’янець-Подільської міської управи номіналом 6 грн.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Gala KAVUN


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини