MENU

Україна апофенічна: куди веде псевдонаука

3575 0

Апофенія – це здатність бачити взаємозв’язок у відверто непов’язаних даних. Класичний приклад – усілякі "обличчя" на Марсі, які так полюбляють на сайтах уфологів і які, якщо їх сфотографувати з іншого ракурсу, виявляються просто купою каміння, пише для "Тижня" Олег Фея

В однойменній книжці російського біоінформатика Олександра Панчина описано антиутопічний світ, у якому перемогла апофенія. Людей лікують винятково гомеопатією та молитвами, екстрасенси допомагають розслідувати злочини, людей превентивно заарештовують за гороскопами, а героїня ревнує свого хлопця до води, яку він "заряджає", зізнаючись щодня в коханні. 

Панчин написав свою книжку 2012 року й недавно бідкався, що багато чого з його антиутопії щодо Росії вже справдилося. Членом-кореспондентом Академії наук обрали гомеопата, а звання почесного професора хотіли дати патріархові, офіційна газета уряду закликає лікувати рак цукровими кульками, наукові ступені видають священикам за "особистісний досвід віри", а міністром культури є людина із "зайвою хромосомою" та псевдонауковою дисертацією. Не кажучи вже про тотальну пропаганду в стилі "фортеці в облозі", що спирається на вигадані факти. 

Розмовляючи із засновницею "Дисергейту" Світланою Благодєтєлєвою-Вовк про їхній конкурс "Академічна негідність року" та вкотре неприємно дивуючись засиллю в Україні плагіату, псевдонауки, квазіфеодальних вишів, я уявив, яким шляхом ми дійдемо до апофенічного суспільства.

Читайте також: Пошесть тотальної безкарності в українській освіті

Засилля в Міністерстві освіти і науки імітаторів, плагіаторів і просто шахраїв зростатиме. А Академія педагогічних наук, поповнюючись людьми з купленими ступенями, взагалі розростеться втричі, й саме її фахівці візьмуться за шкільну освіту. Інна Дерев’янко (дисертація "Педагогічні ідеї християнського виховання підлітків Київської Русі"), яка вже сьогодні втілює свої ідеї в Харківському педагогічному університеті, розширить діяльність на всю країну.

Школярі, виховані у стилі X століття, здатні будуть застрелити кабана з лука, здерти з нього шкіру, поторгуватися з варягами та вдягати кольчугу за 40 секунд. Жодних інших знань, окрім історії, вони не матимуть. Адже за неї відповідатиме тоді вже лауреат Шевченківської премії та міністр культури стародавніх укрів Валерій Бебик.

Власне, й із історією вийде так собі. Зате школярі пишатимуться Христом, який походить із Галичини, і родоводом від найдавніших укрів, що прилетіли з Нібіру й розмовляли санскритом. Коли підуть перші священики з такими знаннями, Константинопольський патріархат відкличе томос, але після резонансного відкриття космічно-божественного типу особистості Наталією Поліщук церкві вже буде все одно.

Та не переживайте. Вища освіта, керована доктором педагогічних наук Тамарою Тюриною, заповнить прогалини у знаннях студентів. Завдяки її інноваційному ноосферному підходу вони знатимуть, що фізика – це про астральні тіла та зв’язок із космосом, а хімія – про пошуки лептонного бога. Квантово-орбітальна культурологія замінить здоровий глузд, а літаки (які є одним цілим із автомобілями й рухаються зі швидкістю світла) регулярно падатимуть унаслідок поклику їх до Землі, як вбачає теорія несилової взаємодії Юрія Теслі.

Власне, Печерський суд поновить Теслю у званні науковця. А Запорізький автомобільний завод випустить українську відповідь Ілонові Маску – машину Teslya, що їздитиме на лептонних батареях. Щоправда, жодна з них не зрушить із місця. Можливо, річ у литовських номерах, які чіплятимуть автоматично. А в самому Запоріжжі збудують посадковий майданчик для НЛО, адже саме там інопланетяни викрадали Бебика.

Читайте також: Ті, кого не можна називати: як держава допомагає псевдонауці

Фармкомпанії поступово замінять усі ліки на гомеопатію: у виготовленні дешевша, а купують так само. Можновладці й далі їздитимуть за кордон нормальними автівками, лікуватимуться нормальними ліками. Через засилля іноземців, які бажають купити українські дисертації слідом за успіхом Чжан Сінь, що із 17-го разу таки виборола кандидатську, розквіту досягне китайська альтернативна медицина, а середня тривалість життя впаде до 40 років.

Задовго до цього з Академії поїдуть усі здібні вчені, залишаться нероби, плагіатори й фальсифікатори. Не думайте, що тільки гомеопатією рятуватимуться жителі апофенічної України! Відкриття наших медиків їм допоможуть. Біорезонанс, лікування бензином і сечею, аурохірургія, енергоінформаційна корекція, чудотворні ікони, медична астрологія, юмейхотерапія (ваші нащадки зрозуміють). Про вакцини та ГМО доведеться забути. Взимку міськводоканали запускатимуть замість гарячої води заряджену позитивним настроєм. Середній вік впаде ще на два роки. 

Президентом оберуть переможця 95-ї "Битви екстрасенсів", що заповнить Верховну Раду учасниками попередніх сезонів. Беручи на роботу, почнуть звірятися з гороскопами, а коротка лінія життя стане підставою для відмови від страхування. Згодом Рада, від санскритського слова "Ра", ухвалить закон для маркування продуктів із ДНК.

Страшно? Звичайно, я гіперболізую й такого ніколи не буде. Та зазирніть у номінації на конкурс "Дисергейту", почитайте форуми прихильників псевдонауковців, поцікавтеся програмами кандидатів у президенти. Люди апофенічної України майбутнього вже серед нас. Яка там нині середня тривалість життя?

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олег ФЕЯ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини