MENU

Три факти про медзакупівлі в дорослій онкології

2786 0

Коли я почув свій діагноз – рак крові, – то моєю єдиною думкою було: "Що ж далі?"

На той час мені було 34 роки і вмирати не входило в мої плани.

Так що ж, все ж таки, далі?

А далі  –  пошук ліків, шок від цін на препарати, пошук державних програм, які б могли допомогти покрити витрати на лікування.

Аби забезпечити себе ліками, мені, як мінімум, потрібно було 1 000 долларів щомісяця. І це тільки ліки.

Я бачив, що більшість таких як я, залишаються поза межами державних програм.

Поступово до мене прийшло розуміння того, що необхідно об’єднуватися з пацієнтами, які зіштовхнулися з важким діагнозом та захмарними цінами на ліки.

Пройшло майже 10 років мого життя з діагнозом хронічний мієлолейкоз.

За цей час нам вдалося створити потужний осередок пацієнтського руху в Дніпропетровській області, а в 2015 році я заснував БФП "Крапля крові".

Читайте також: Зменшити ризик захворіти на рак під силу кожному: 12 рекомендацій

Зараз кількість хворих на рак крові, що представляє наш фонд вже понад 3 000 людей по всій Україні.

У співпраці з МОЗ України та міжнародними організаціями, що проводять закупівлі ліків для дорослих онкохворих пацієнтів, ми змогли створити налагоджену систему постачання ліків.

Сьогодні пацієнти мають змогу отримати не тільки лікарські засоби, а ще й безпосередньо слідкувати за процесом поставки ліків від складу виробника до лікарні, про що раніше не можна було і мріяти.

Звісно, я не можу говорити про всі програми по яким йде закупівля ліків через міжнародні організації, але я можу точно навести деякі факти щодо ситуації з дорослою онкологією та онкогематологією, тому що від цього залежить моє життя.

Завдяки закупівлям більше дорослих пацієнтів, хворих на рак, отримують ліки

Тут має бути фаховий опис процесів оптимізації закупівель за останні три роки, отримання економії коштів, і так далі…

Але, тільки уявіть собі, що доросла онкологія – це сотні тисяч нових зареєстрованих пацієнтів щороку, у зв’язку з чим це завжди був один із самих недофінансованих напрямів.

Тепер ми маємо економію коштів по міжнародним закупівлям, що дає змогу закуповувати додаткові препарати, а ще маємо додаткове фінансування по деяких препаратах, таким чином по певним препаратам ми побачили стовідсоткове покриття.

Пацієнти отримують якісні ліки

Іноді, коли закінчується патентний захист ліків та створюється гостра генерична конкуренція між виробниками, держава має змогу зекономити колосальні кошти на закупівлі одного препарату.

В  2016 році так було з препаратом "Іматиніб", який потрібен для лікування хронічного мієлолейкозу. Його я приймаю вже 9 років.

Завдяки цій події вдалося дозакупити ліки для пацієнтів, що страждають від хронічного мієлолейкозу до 100% потреби.

Читайте також: "Не потрапте до тих же монстрів", – онкохвора про Інститут раку

Були закуплені якісні генерики від європейських виробників і ми змогли перейти на лікування генериками без страху втратити ремісію.

Крім генеричних препаратів, зараз Україна матиме змогу купувати біосиміляри (біологічні препарати належної якості) таких відомих в онкології препаратів, як "Ретуксимаб" та "Трастузумаб". Виробники біосимілярів – сертифіковані компанії з США та Европейського Союзу.

Пацієнти можуть та будуть позитивно змінювати систему охорони здоров’я

Ми всі пам’ятаємо 2013-2014 роки, час коли державна політика потерпала від великих потрясінь, таких само потрясінь зазнавала й наша система охорони здоров’я.

Проте, у 2015, саме під тиском пацієнтської спільноти та громадських організацій, вдалося змусити державу закуповувати ліки через міжнародні організації.

Тепер ми ще більш згуртовані й маємо більше інструментів для впровадження позитивних змін.

Наприклад, вже другий рік поспіль БФП "Крапля крові" бере участь у програмі "Громадський моніторинг доставки, наявність та використання лікарських засобів на місцевому рівні", що дає змогу пацієнтам ще детальніше контролювати закупівельні процеси.

Власне до чого все це?

Коли ми починаємо дивитися на факти, цифри та кількість пацієнтів, що отримують ліки за напрямом дорослої онкології, то з’являється об’єктивна картина змін.

Я не кажу, що сьогодні ми маємо ідеальні механізми, які працюють без перебоїв – ні, але ми маємо процеси, з якими можна працювати та вдосконалювати.

Наявність системності та прозорості – це ключ до тієї реформи, яку хочуть бачити всі українці.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Іван ЗЕЛЕНСЬКИЙ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини