MENU

Україна й НАТО: ми самотужки викопали собі яму

3396 0

Польща, Угорщина й Чехія відзначають 20-річчя свого приєднання до НАТО

У Варшаві вчора, 10 березня, провели урочисту церемонію, для участі в якій прибули прем'єр-міністри Угорщини та Чехії, у Празі відповідні заходи відбудуться завтра. Для всіх трьох країн вступ до НАТО став остаточним прощанням із десятиліттями радянської окупації та приниження. І, звичайно, гарантіями безпеки на майбутнє. 1999-го, коли Польщу, Угорщину й Чехію приймали до НАТО, мало хто міг уявити собі, на яке чудовисько за декілька років перетвориться Росія. І вже тим паче важко було уявити собі це 1997-го, коли на саміті в Мадриді ухвалювалося рішення про їхнє прийняття до НАТО. Але поляки, чехи й угорці думали не тільки про минуле та сьогодення. Вони думали про майбутнє. І не прогадали.

Читайте також: Парадоксальна перешкода на шляху України до НАТО

Коли я говорю про поляків, чехів та угорців я, звичайно ж, маю на увазі не владу. І не еліти, про які так люблять говорити в Україні. І не президентів і прем'єр-міністрів, як і не письменників і телевізійних зірок. Я маю на увазі народи. Тому що за вступ до НАТО виступала переважна більшість громадян. Політики лише реалізували їхню волю.

Про що 1999 року думали українці, я вже й не нагадую. Країна, як зазвичай, намагалася всидіти між двох стільців. Президент Леонід Кучма, який 1997-го підписав Хартію про особливе партнерство України й НАТО, був прихильником "різновекторної" зовнішньої політики. А більша частина його співвітчизників продовжувала жити радянським минулим і не думати про майбутнє. Проти вступу в НАТО виступала переважна більшість громадян. Україна тоді так і не вийшла з радянського минулого, погляди українців на НАТО не сильно відрізнялися від поглядів росіян і білорусів. Навіть зараз, коли Росія розв'язала війну проти нашої країни й окупувала частину її території, коли щодня гинуть люди, коли в державі мільйони внутрішніх переселенців, за вступ до НАТО виступає половина населення – і це вже величезний успіх. А решта?

Читайте також: Виклики для НАТО: пригнічений настрій попри обнадійливі тактичні успіхи

Мені скажуть, що винна влада. Та ну! У поляків, чехів та угорців теж тоді була не ідеальна влада – та й зараз я б дуже засумнівався в її "ідеальності"! Влада ніколи не буває ідеальною, але в демократичній країні вона змушена зважати на запит суспільства. Поляки, чехи й угорці 20 років тому забезпечили майбутнє собі і своїм дітям. Українці 20 років тому продовжували самовіддано копати яму собі та країні. І ніхто не сказав, що ми припинили займатися цим самовпевненим гробокопацтвом.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини