MENU

Вloomberg: Через п'ять років після анексії Криму Росія продовжує платити свою ціну

1717 0

Половина десятиліття пройшла з гочо часу, як Володимир Путін анексував український півострів Крим. Ціна цього кроку для Росії продовжує зростати.

Договір про приєднання, підписаний для того, щоб ввести чорноморський регіон в лоно Москви, до сих пір не визнаний більшістю країн світу. США і Європейський Союз зробили масштабні зусилля, щоб покарати Росію за допомогою санкцій. Але Росія вперто продовжує інтегрувати Крим в свою економіку, вона вкладає мільярди доларів у нові електростанції і будує гігантський міст на півострів, частково введений в експлуатацію в минулому році.

Велика частина витрат, які понесла Росія, виникли через штрафи США і ЄС, що накопичуються кожний наступний за анексією рік. До них були додані нові санкції за передбачуване втручання у вибори і інші зловмисні дії. Але країна і її жителі, які вже терплять страждання через зниження цін на нафту, основного експортного товару Росії, також відчувають біль від падіння іноземних інвестицій і стагнації доходів. Недавнє опитування показало, що привабливість анексії в очах російської громадськості починає знижуватися.

Читайте також: Ми повинні визнати громадян України в тимчасово окупованому Криму жертвами, а не колаборантами – політик

Аналітики Bloomberg Economics вважають, що за останні п'ять років санкції стали причиною 6 процентного спаду економіки Росії. Дослідження, опубліковане аналітиком Скоттом Джонсоном в кінці минулого року, показало, що зростання економіки найбільшого в світі експортера енергоносіїв сповільнилося більш ніж на 10 відсотків,  або на 150 млрд доларів – у порівнянні з очікуваним в прогнозах, складених в кінці 2013 року. Частково це пов'язано з падінням цін на нафту, але в іншому причиною є санкції та інші фактори.

Швидше за все, санкції найближчим часом зняті не будуть, а твердження про те, що Росія втрутилася в американські президентські вибори 2016 року означають, що ситуація тільки погіршиться. Кількість російських компаній і приватних осіб, на які поширюються санкції США, з 2014 року збільшилася в чотири рази і перевищило число 700, ще один законопроект передбачає проведення обговорень у Вашингтоні, через що Росія може зазнати нових санкцій в поточному році.

Економічний застій означає, що все менше грошей залишається на зарплати простих росіян. Після захоплення Криму і початку спаду цін на нафту середні доходи росіян ледь перевищували 30 000 рублів на місяць (459 доларів), це призвело країну до рецесії, яка триває вже майже два роки. Одним з тих регіонів, де доходи зросли, є Крим, оскільки заробітна плата на півострові була збільшена з низької бази, щоб зрівнятися з рівнем зарплат в Росії.

Читайте також: Війна України з Росією. Українці захищають від агресії Кремля не лише свою землю

Після деякого підйому в 2017 році, коли здавалося, що президент США Дональд Трамп може прийняти рішення про скасування санкцій, прямі іноземні інвестиції скоротилися, а в другому кварталі минулого року їх показники знизилися до негативних рівнів.

Оскільки економічний тиск позначається на простих росіян, позитивний вплив анексії на суспільний настрій, в порівнянні зі спостережуваним п'ять років тому, почав слабшати. Опитування, опублікований у четвер московським Фондом громадської думки, показав, що тільки 39 відсотків росіян вважають, що поглинання принесло Росії більше користі, ніж шкоди, в порівнянні з 67 відсотками, зафіксованими в кінці 2014 року.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Оригинал на Вloomberg

Перевод – UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини