MENU

Усі основні кандидати в президенти, окрім Гриценка, нарощують електоральний потенціал – експерт

2727 1

В кандидатів у президенти залишається декілька днів, щоб винятково екстраординарними діями змінити хід цієї виборчої кампанії.

По-перше, зростання рейтингу Зеленського на 3%. У кластері молоді Зеленський впевнено нарощує відрив і має вже 39%. Незмінність якості його діджитал кампанії та політичної відстороненості від дій опонентів майже гарантують йому проходження до другого туру, а базовою загрозою для нього залишається явка його виборця. 35% громадян України дають відповідь, що вони «скоріше, так» підуть на вибори, а це означає наявність великої групи «сумніву» (в Зеленського таких аж 40%).

Як лідер перегонів Зеленський спокійно проводить зустрічі, то з світовими ЗМІ чи фінансовими установами, то з українськими бізнес-асоціаціями, на яких його представляють такі потужні фігури як Абромавічус, Данилюк, Лещенко, співвласник «Нової пошти» Клімов та інші. Якраз на цих зустрічах Зеленський повідомив, що пропонує ідею відсторонення олігархів від впливу на редакційні політики каналів шляхом отримання ними прибутку від цих телеканалів.

Також вчергове заявив, що не поверне «Приватбанк» та що представить ТОП-5 своєї команди перед другим туром.

Зеленський заявив, що розглядав кандидатуру Кривоноса на управління сектором оборони і що звернув увагу на Смешка як кандидата на голову СБУ, що є гарним електоральним ходом.

Читайте також: Соцопрос от "Рейтинга": Последние данные перед выборами

По-друге, зростання рейтингу Тимошенко на 2,5%. Загальною причиною такого зростання у всіх ТОП-кандидатів є факт того, що визначаються ті виборці, які досі «коливались». «Кожен шостий не визначився з вибором кандидата. Найбільше таких серед найбідніших виборців, мешканців сіл, більше серед жінок», а це є більш «профільний» електорат Тимошенко, в структурі електораті якої більше бідного населення, селян та жінок. Враховуючи динаміку, очевидно, що велика кількість виборців визначиться у самих кабінках. Для Тимошенко проблемою є те, що її електорат на 12% менш мобілізований за електорат Порошенка, що може стати ключовим фактором в конкуренції за другий тур при дуже малий % розривах. Найбільшою проблемою для Тимошенко у цій кампанії став Ляшко Ахметова, що відібрав 5% на її електоральному полі. Верховний суд своїм рішенням захистив участь фейкового клон-кандидата Юрія Тимошенка, що означає для пані Юлії втрату 1-2% голосів. Після підтримки ж Тарути їй варто очікувати і малого електорального бонусу у 0,6%.

По-третє, зростання рейтингу Порошенка на 2,5%. З огляду на соціологію зрозуміло, що 1,9% в чинного президента відбирає кандидат від об’єднаних націоналістів Кошулинський, адже їх електорат досить тісно перетинається.

Проблемою для зростання рейтингів Порошенка є негативне лідерство у рейтингу осіб, за яких виборці точно не голосуватимуть. 50% українців за жодних обставин не проголосують за Порошенка, що фактично гарантує йому програш у другому турі.

При цьому в Тимошенко «показник ненависті» на 18% краще за Порошенка, а це означає, що за цим критерієм вона має більші шанси для нарощення рейтингу. Порошенко усіма силами намагається залучити до своєї команди позитивних персонажів, але все це нівелюється присутністю поруч з ними Кернесів, Труханових, Паліїв. Агітатори Порошенка розганяють парадоксальну та примітивну агітацію як «він мене не влаштовує, але буду голосувати», «він велике зло, але буду голосувати», що дуже нагадує прихід в магазин і спеціальне обрання найгірших та зіпсованих товарів чи продуктів за найвищою ціною. Порошенко змушений постійно боротись з негативом, який він і його команда створили власними корупційними діями в армії та інших сферах. Звідси силовий тиск від «Національного корпусу», скандали у Конституційному суді (де 3 суддів заявили про необхідність відставки голови суду) та у Верховному суді (що легалізував найкорумпованішу схему у будівництві), заклик послів ЄС, США та МВФ про відкладення неякісних законопроектів на тему незаконного збагачення. Ці скандали та розслідування команди Бігуса стримали зростання його рейтингів. Хоча що владі до рейтингів, коли голова ЦВК попиває чайок, як кажуть, з цивільним чоловіком-бппешником Грановським.

По-четверте, зростання рейтингу Гриценка лише на 0,4%. Об’єднавчі процеси з Добродомовим та Сакварелідзе не додали Гриценку суттєвих електоральних бонусів. Смешко продовжує відбирати в Гриценка його 2,6%. Відсутність гостроти та екстраординарних дій не дозволяє пану Анатолію поки захоплювати «електорат сумніву», а відсутність радикальної зміни підходу означатиме остаточну втрату шансів на проходження до другого туру. Маршів єдності, як це було в Тернополі, для рейтингів явно недостатньо. 

Читайте також: Основна загроза полягає в тому, що хто б не виграв президентські вибори, це буде вибір меншості – Волошина

Гриценко не використовує шалені можливості, адже не підписує базовий документ для асоціацій власників зброї та не висловлює важливі позиції для залучення на власну користь голоси «євробляхарів», а разом ці групи складають до 1 мільйона голосів. Без революційної пасіонарності тут дійсно електоральних балів більше не здобути.

Українці нарешті догнали політичних експертів у відповіді на питання, хто стане президентом України. А відповідь ця: «Не знаю». 20-22% українців на сьогодні вважають, що президентом стане Зеленський, Тимошенко або Порошенко. А це означає, що фактор «голосую за переможця» не спрацює. Щодо другого туру, то на сьогодні безперечним його фаворитом залишається Зеленський, а Порошенко програє у ньому усім, включно з Тимошенко. Цікавіших виборів ще не було.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Олексій РОГОВИК


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини