MENU

Нова схема "Газпрому": Угорщина грає з Росією в одній антиукраїнській команді

1288 0

Петер Сійярто (зліва) й Олексій Міллер

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто повідомив про досягнення домовленості з "Газпромом" про те, що російський монополіст забезпечуватиме постачання газу до Угорщини незалежно від того, чи буде укладено транзитну угоду між Росією та Україною

Цю заяву Сійярто зробив відразу ж після переговорів із головою правління "Газпрому" Олексієм Міллером. Але стосується вона насамперед зовсім не Угорщини.

Вона стосується України.

Читайте також: Медведєв назвав головну умову для збереження транзиту через українську ГТС

Дія транзитної угоди між Україною та "Газпромом" добігає кінця 31 грудня 2019 року. Головною ідеєю Кремля – ​​власне, саме таке завдання поставив Володимир Путін перед "Газпромом" – була повна відмова від українського транзиту до цього моменту. Так, щоб якщо Росія і транспортувала газ через українську ГТС, це було би проявом її доброї волі, а зовсім не необхідністю.

Однак для цього необхідно було добудувати ще два альтернативні маршрути – навздогін до вже наявних. Це "Північний потік-2" і "Турецький потік". Обидва проекти у стадії будівництва, але остаточна доля кожного й – найважливіше – обсягів газу, які вдасться через них прокачати – ще не є вирішеною. Про що можна говорити з цілковитою певністю – так це про те, що на 31 грудня 2019 року жодного "Турецького потоку" та "Північного потоку-2" ще не буде.

Тоді на чому базуються гарантії, які Росія дає Угорщині? А на тому, що в разі, якщо не вдасться укласти транзитну угоду між Росією та Україною, і "Газпром" зупинить поставки газу через українську ГТС, Угорщина зможе отримувати частину газу через Австрію. А Австрія своєю чергою отримуватиме цей газ через вже наявну гілку "Північного потоку», яка йде до Німеччини.

Читайте також: Зневажена небезпека: чим Україні загрожує "Турецький потік". ІНФОГРАФІКА

Домовленості Міллера та Сійярто поки що мають суто політичний характер, тому що пропускна здатність "Північного потоку" не дозволяє повністю задовольнити потреби європейських країн у російському газі. Власне, тому й будують "Північний потік-2". Простіше кажучи, якщо буде дуже холодно, газу в "Північному потоці" може не вистачити не тільки на потреби Угорщини, але й на потреби Австрії. Й обидві країни замерзнуть. Це те, про що Сійярто своїм співвітчизникам не розповідає.

Однак він підсилює позиції "Газпрому" на переговорах із "Нафтогазом". Тепер російські газовики говоритимуть своїм українським співрозмовникам, що можуть легко обійтися без них у всякому разі, що домовляться з кожною країною Європи окремо. І хоча арифметика цих домовленостей банально не сходитиметься, "Газпром" на цій підставі вимагатиме тимчасового контракту та зниження ціни.

А українська відмова, зрозуміло, дозволить виставити Україну перед європейцями як незговірливу й ненадійну партнерку, й посилить позиції прихильників будівництва "Північного потоку-2" і "Турецького потоку". Не дуже складна схема, саме в дусі "Газпрому". І зрозуміло, що в цю схему намагаються вмонтувати саме тих європейських чиновників, з якими не дуже складно домовитися і які готові грати з Москвою в одній антиукраїнської команді.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини