MENU

Готуйте план "Б", або Як працювати зі складними людьми

3059 0

У книзі "Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях" викладач Стенфордської бізнес-школи Роберт Саттон радить не працювати з токсичними людьми.

Але розпрощатися з важливим і примхливим клієнтом чи звільнитися з улюбленої роботи, на якій час від часу виникають конфлікти, не завжди можливо та розумно. Ми зібрали поради про те, що робити у таких випадках.

1. Керуйте дедлайнами. Деякі керівники та замовники практикують підхід "перший варіант ніколи не буває хорошим". Навіть якщо у них немає конкретних ідей про те, як покращити проект, вони можуть попросити "ще трохи покреативити" чи "погратися зі шрифтами". Проблема подібних розпливчастих коментарів у тому, що вам пропонують вгадати, який саме варіант виявиться правильним за повної відсутності підказок. Але бажання пограти в такі ігри сходить нанівець з наближенням дедлайну.

Читайте також: Коли тримаєшся за минуле. Як перестати боятися змін?

Експерт із перемовин Ігор Ризов радить з’ясувати, коли настає дедлайн у замовника чи керівника, який схильний давати неконкретні коментарі. Здача роботи ближче до цієї дати дасть змогу скоротити кількість ітерацій проекту.

2. Готуйте план "Б". Ще один спосіб впоратися з людьми, які вимагають усе переробити – готувати відразу два варіанти проекту. Другий варіант може тільки трохи відрізнятися від першого, але це зазвичай задовольняє бажання робити зміни в начальників та клієнтів.

Якщо ви працюєте на фрілансі, варто також заздалегідь обмежити кількість версій проекту в договорі, скласти детальне техзавдання, а також закріпити правки та проміжні домовленості хоча б електронними листами, щоб не було непорозуміння.

3. Не піддавайтеся на провокації. Токсичні люди, які опинилися на місці керівника, можуть спробувати вивести вас із себе різними способами. Одні голосно кричать, інші в процесі розмови можуть почати вас ігнорувати. В будь-якому разі варто дотримуватися своєї позиції в перемовинах і не втрачати витримку. Психолог Девід Бернс у відповідь на емоційну критику радить не обурюватися, а спочатку погодитися з деякими міркуваннями опонента і потім сконцентруватися на конкретних фактах, а не на взаємних образах. Це допоможе вивести конфлікт на рівень конструктивних переговорів.

4. Готуйтеся до найгіршого. Автор книги "Мудакам тут не місце. Як вижити в офісних джунглях" радить тим, хто опинився в складному колективі, змінити своє ставлення до ситуації. Замість того, щоб емоційно вникати в неї, можна розвивати в собі байдужість.

Читайте також: Исследование: почему погоня за счастьем – плохая идея

Окрім того, корисно не чекати покращення, а навпаки, готуватися до найгіршого розвитку подій. Тоді проблеми не стануть несподіванкою, а раптове покращення ситуації буде приємним сюрпризом.

5. Спробуйте м’яке перевиховання. Роберт Саттон також радить тактику м’якого перевиховання офісних монстрів. Вона полягає у тому, щоб спокійно пояснити свої вимоги та причини, за якими ви не зобов’язані вислуховувати злісні тиради.

Більш ризикована стратегія – відкрита конфронтація, яка дає змогу поставити негідника на місце, а також викрити та дискредитувати його. Але тут потрібно діяти дуже акуратно, тому що агресія породжує агресію і ви ризикуєте запустити потік образ та особистих нападів. Перед тим як завдавати удару у відповідь, варто почекати потрібного моменту.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

The Village Україна


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини