MENU

Інтернет – новий Бог, датаїзм – нова релігія

2135 0

Нещодавно Папа Римський твітнув, що Діва Марія була першою у світі інфлюенсером. Йому відповіли, що Ісус перший фейканув свою смерть, щоб збільшити кількість своїх фоловерів.

А у мене була така історія минулого тижня. У Києві приїхав UBER – молодий сучасний хлопець 20-25 років на новій чистій Рено.

Їдемо мовчки (я не дуже люблю теревенити з таксистами). Раптом каже: такий світ, що нікому не можна вірити. Потім помовчав і додав: а вірити хочеться.

Ми після цього говорили про соцмережі, спільноти, фейки. Він наполягав, що бульбашка соцмереж – це добре, бо навіщо з неї виходити, якщо людина все одно ні на що не впливає, а так хоч лежиш у своїй теплій ванні, і то добре. Загалом він виявився начитаним та допитливим. Цікавий типаж для аналізу.

Читайте також: Вагомий недолік нашого інформаційного простору

Але найбільше його бентежило питання віри. Я пояснив йому, що це нормально, що він не може не вірити. Людина має у щось вірити. Він просто має навчитися обирати правду у океані правд, які пропонує світ.

Ба більше, він навіть зараз, коли думає, що не вірить, насправді у щось вірить, просто не усвідомлює це в категоріях релігії та віри.

Занепад класичних релігій, що спостерігається в технологічно розвинутих суспільствах та серед просунутих людей не є занепадом віри.

Люди просто знайшли нового Бога і непомітно перелаштовують під нього свої класичні уявлення.

Це технологічна еволюція Бога, а не його смерть. І тепер схема така:

Інтернет – це Бог.

Датаїзм (термін популяризував Харарі), або цифрові комунікації/маркетинг — це релігія.

Великі дані – це символ віри.

Платформи – це пророки.

Блокчейн – це месія.

Гуру сучасних технологій – це євангелісти.

Смартфон – це Біблія.

Читайте також: Луна-камера та спільнотофренія: несподівані загрози онлайн-спільнот

Завершилося все це тим, що він із свого смартфона замовив мою книжку, а я тицьнув "Залишити чайові" у своєму смартфоні. Короче, повне єднання в бозі та алилуя).

Довідка. Інфлюенсер – особа, що має велику кількість підписників у соцмережах. Може впливати на громадську думку, смаки. 

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Дмитро КУЛЕБА


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини