MENU

Як говорити з дітьми про любов через книжки

1560 0

Ця історія трапилася з появою однієї чарівної книжки 3 роки тому. В ній були неймовірно добрі малюнки і надзвичайно проста назва.

Відтоді як ця книга приїхала у наш дім з книжкової виставки, ми читала її щовечора, інколи декілька разів. Так тривало не менш ніж півроку. Кожного разу, як починалася історія, маленький син розглядав малюнок першої сторінки і неймовірно бентежився питанням, яке так непокоїло головного героя – маленького павучка. І щоразу ми шукали відповідь на це питання. Знаєте, як називалася книга? "Як полюбити павучка"…

Читайте також: Шесть ошибок в день. Можно ли родителям просить прощения у детей?

Із самого народження ви оточуєте малюка любов’ю. В той самий час для дитини розуміння цього почуття може бути складною наукою. Як це – любити? Навіщо любити? Як пояснити, що любов – те почуття, яке народжує доброту, турботливість, співчуття, допомагає створювати дружні відносини з навколишніми людьми. Як демонструвати дитині ознаки любові, як життєво важливої цінності? Надзвичайно простим і надійним помічником тут є книга. І ось декілька порад, що можуть стати вам у пригоді.

1. Читайте дитині перед сном. Для історій на добраніч чудово підходять книжки-картинки. Майже завжди це коротенькі історії з добрими класичними малюнками. Для раннього віку історії мають бути не надто драматичними, дещо схожими на казку. Наша перша улюблена книжка про павучка була саме з таких. Дитина проситиме прочитати ще раз. Читайте, знову і знову – так ви допомагаєте познайомитися з новими відчуттями, адже поки ви читаєте, дитина отримує емоційний досвід.

2. Розглядайте малюнковані книги. Говоріть про почуття героїв: коли вони веселі, заохочені, стурбовані. Зосередьте увагу на добрих, чуйних вчинках. Поміркуйте, чому вони виникли. Так ви говоритимете про любов.

Читайте також: No Mobile Phobia: почему дети предпочитают гаджеты общению с родителями

3. Емоції бувають різні. Часто емоції виникають ніби незалежно від нас. Але ми вирішуємо, що з нами залишиться: смуток чи радість, злість чи доброта, агресія чи любов. Заохочуйте дитину до ресурсних емоцій. Таких, що дозволяють налагодити спілкування, відновити стосунки, із задоволенням займатися справою.

4. Будьте прикладом. Розмовляючи з дитиною про людей, з якими довелося спілкуватися, вчіть бачити добре й хороше. Пояснюйте: люди можуть бути різними і незалежно від того, як вони виглядають або якою мовою спілкуються, вони можуть відчувати такі самі емоції, як і ми.

5. Дивіться в очі. Говоріть дитині: "Я тебе люблю" обіймаючи і дивлячись в очі. Адже на все життя залишиться той зв’язок, який ви побудуєте в дитинстві.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Наталія КОВАЛЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини