MENU

Літак підірвали: Британські експерти підтвердили причину Смоленської катастрофи

3319 1

Голова Підкомісії з питань повторного розслідування Смоленської авіакатастрофи Антоні Мацєревич заявив, що результати досліджень британської лабораторії підтвердили висновки польської підкомісії з розслідування причин катастрофи президентського Ту-154М у квітні 2010 року. Як відомо, підкомісія встановила, що причиною аварії став вибух, пише Польське радіо.

За його словами, Лабораторія судово-вибухових речовин при Міністерстві оборони Великої Британії провела цього року дослідження, яке підтвердило висновки польської підкомісії.

Читайте також: Смоленська трагедія: чи взнаємо ми правду?

Згідно з висновками польської Підкомісії, нагадав Мацєревич, причиною знищення літака були вибухи. «Не пілоти, не якісь дії осіб, котрі були на борту, призвели до тієї трагедії, а вибух. Сьогодні вже завдяки британцям ми це знаємо. Ми не визначаємо характер вибуху. Ми знаємо напевно, що у цьому вибуху брав участь тротил, що не означає, що нам відомо, якою була формула цього вибуху», — сказав Мацєревич.

Професор Казімєж Новачик, заступник голови Підкомісії з питань повторного розслідування смоленської катастрофи, уточнив, що проведене Центральною поліцейською криміналістичною лабораторією дослідження кінця лівого крила Ту-154М показало наявність вибухових матеріалів.

Читайте також: Польська комісія назвала причину Смоленської катастрофи

«Ці дослідження містять графіки, які можна використовувати для оцінки місця виявлення вибухових речовин і того, які це були вибухові речовини», — сказав Новачик.

Антоні Мацєревич також повідомив, що підкомісія направила до прокуратури клопотання про можливість скоєння злочину екс-головою Комісії з розслідування авіакатастроф Єжи Міллєром та членами тієї комісії періоду з’ясування причин смоленської катастрофи у 2010 році. 

Зазначимо, у Польщі 10 квітня вшановують пам'ять жертв Смоленської катастрофи: головні пам'ятні заходи у 9-ті роковини смоленської трагедії за участі державної влади проходять у Варшаві.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

UAINFO


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини