"Все кажуть прямо в очі". Канадська культура поведінки на роботі – це хороший приклад для всіх українців
Хочете працювати? Треба знати канадську культуру поведінки на роботі.
Чим вона відрізняється? Країна емігрантів, яка увібрала в себе трохи культури і правил поведінки кожної нації і виробила якісь свої універсальні. Багато надруковано довідників і порад на цю тему. Ось, що сподобалось мені.
Канадці прямі і відкриті: і коли треба похвалити чи зробити комплімент, і коли треба насварити чи зробити зауваження. Вони ніколи не обговорюватимуть один одного за плечима, а скажуть все прямо в очі. Правда це роблять в дуже культурній і вихованій формі – "сендвіч" називається. Приємне+неприємне+приємне.
Читайте также: Хочете бути вчителем в Канаді? Про навчання, вартість і шлях до школи
Дуже цінують вміння організовувати себе. Тайм-менеджмент – це обов'язкова риса в вашому резюме. Не спізнюватися! Якщо на 9 ранку, то не на 9.05. І що цікаво, якщо робочий день до 4.30, то не до 4.40. Прийти на півгодини раніше, на 5 хв пізніше, чи затриматись на роботі хоч на 10 хв – свідчить про те, що ви не вмієте розплановувати свій час. А ще в канцелярському магазині щоденників, планерів і записників вдвоє більше, ніж звичайних зошитів.
Вимагають самостійності і ініціативності у вашій роботі. Кожен має свої обов'язки і сам їх виконує. Якщо ви не знаєте, що робити і як робити, то спочатку шукаєте самостійно шляхи, пробуєте все, що можете, навіть помиляючись, а вже потім просите допомоги і пояснень. Вас обов'язково запитають: "А що ти сам спробував щоб це виконати?" У відповідь хочуть почути про всі ваші спроби і помилки.
Читайте також: 5 навичок для успішного навчання за кордоном
Рекомендують вести облік своїх досягнень: що зробив і дата. І підбивають підсумки вашої роботи щоквартально, тобто раз на три місяці є шанс отримати надбавку до зарплати. Таким чином стимулюють працювати постійно, а не пожвавлюватись і починати бігати і "досягати" в листопаді- грудні чи раз на 5 років перед черговою атестацією.
Розмовляйте на робочому місці англійською (чи французькою), навіть якщо ви обоє з України. Наодинці будь ласка, говоріть українською, в присутності людей – ні! Поважають всі мови, але розмовляти на роботі іншою від державної може розцінюватись, як те, що ви обговорюєте колег, а при їхній прямоті і відкритості це не припустимо. Або ж можна попасти в незручну ситуацію, хтось з оточуючих може розуміти вашу мову.
Це багатонаціональна країна, де до всіх ставляться однаково. Європеєць такий же рівноправний, як азіат чи виходець з Африки. До працівника на рецепції і головного менеджера ставляться з однаковою повагою. Рівність у звертаннях, похвалах і зауваженнях, прийомі на роботу, обійманні високих посад.
В англійській мові немає займенника ви, тому до всіх звертаються на ти і по імені. Містер Сміт чи Доктор Браун є лише до першого знайомства, а потім представляють себе Джордж чи Джені і зазвичай називають один одного по імені. Так само і в листуванні: перший лист може бути доволі офіційним, а в наступних вже пишуть "привіт". Ніяких по-батькові і ви, свою повагу виражають ставленням і словами.
Підписуйся на сторінки UAINFO у Facebook, Twitter і Telegram
Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter
Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки