MENU

Данилишин: Ситуація навколо "Приватбанку" буде залишатись стабільною

934 1

На запити ЗМІ надаю особистий експертний коментар стосовно впливу рішення суду щодо «Приватбанку» на стан економіки країни та банківську систему

18 квітня Окружний адміністративний суд міста Києва визнав незаконною націоналізацію «Приватбанку», яка була проведена у грудні 2016 року.

На мою особисту експертну думку, вказане рішення Окружного адміністративного суду міста Києва не буде мати істотного впливу ні на стан економіки України, ні на роботу банківської системи. Тепершня реакція фінансових ринків на подію є тимчасовою.

Економіка України зростає 12 кварталів поспіль. За 2018 рік ВВП України зріс на 3,3%. Номінальний ВВП становив 3,56 трлн. грн, в розрахунку на одну особу - 84,19 тис грн. Номінальний ВВП в доларовому еквіваленті становив 130,83 млрд. доларів.

Читайте також: Александр Кочетков: "Приватбанк" страшнее атомной бомбы

Основним драйвером зростання реального ВВП у 2018 році був внутрішній попит, як споживчий, так і інвестиційний. Вагомим фактором економічного зростання була інвестиційна активність. Так, минулого року валове нагромадження основного капіталу зросло на 14,3% у річному вимірі, зокрема, за рахунок потреби бізнесу в модернізації виробництва та оновленні основних фондів. 

Зазначені фактори залишаться основними рушіями економічного зростання й у поточному році. Кабінет міністрів прогнозує у 2019 році зростання ВВП України на 3%, Національний банк – на 2,5%. Доволі оптимістично на розвиток економіки України дивляться ключові партнери нашої країни з числа міжнародних фінансових установ. Зокрема, Світовий банк прогнозує зростання української економіки на 2,9% у поточному році, Міжнародний валютний фонд – на 2,7%. За підсумками 1 кварталу 2019 року можна очікувати до 2% зростання ВВП, враховуючи, що Індекс виробництва базових галузей впав за перші 2 місяці на 0,5 п.п.

Декілька днів тому міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's Global Ratings підтвердило довгострокові і короткострокові суверенні кредитні рейтинги України за зобов'язаннями в іноземній і національній валюті на рівні «B/B» зі стабільним прогнозом.

Банківська система України закінчила 2018 рік отримала прибуток у сумі 21,7 млрд. грн. Після збиткових для банківської системи 2014-2017 років, позитивний фінансовий результат банків у 2018 році - історичний максимум з точки зору суми прибутку. Суттєве зростання прибутковості банківської системи стало можливим за рахунок зростання процентного та комісійного доходів. Наразі банківська система має достатній запас ліквідності й працює у штатному режимі. У січні-лютому 2019 платоспроможні банки отримали 8.7 млрд грн чистого прибутку (2018 рік – 3.99 млрд. грн.).

Ситуація на валютному ринку України є стабільною. З 1 січня гривня зміцнилась відносно долара США більш як на 3%. Міжнародні резерви України станом на 1 квітня 2019 року становлять 20,6 млрд. грн. Обсяг міжнародних резервів покриває 3,4 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов’язань України та поточних операцій Уряду і Національного банку. Сприятлива ситуація на валютному ринку дозволила НБУ купити з ринку близько 700 млн дол. США в резерви. НБУ уважно слідкує за ситуацією на міжбанківському валютному ринку й готовий своєчасно згладжувати коливання курсу.

Читайте також:  Пристегните ремни. Перемены начинаются

«Приватбанк» працює стабільно, без перешкод виконує платежі клієнтів. Чистий прибуток «Приватбанку» за 2018 рік склав 11,7 млрд. грн. За підсумками січня-лютого поточного року чистий прибуток «Приватбанку» становив 5,2 млрд. грн. За перші два місяці 2018 року Приватбанк збільшив обсяг високоліквідних активів до 206 млрд. грн (на 22,2 млрд грн). Проведено реформу корпоративного управління «Приватбанку», трансформовано бізнес-модель. Це сприяло підвищенню ефективності та стабільності всієї банківської системи України.

Вважаю, що і надалі «Приватбанк» має працювати в стабільному злагодженому режимі. Крім того, що в подальшому обов’язково буде апеляційний розгляд, який може розтягнутися на ряд років. Судовий спір не стосується вкладників Банку, а тільки теперішніх власників та колишніх акціонерів.

Ситуація навколо ПриватБанку буде залишатись стабільною завдяки швидкій реакції НБУ та командної підтримки від Кабміну та РНБО. Як показав вчорашній день, за подіями навколо Приватбанку спостерігає не тільки МВФ, а весь світ.

Нам дуже важливо не тільки забезпечити стабільність системи, але і не розгубити довіру наших кредиторів разом з якими ми досягли фінансової стабільності. Впевнений, що злагоджені дії НБУ, Уряду та РНБО вбережуть українців від непотрібних втрат і фінансових потрясінь.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Богдан ДАНИЛИШИН


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі

Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини