MENU

Що треба знати про зняття недоторканності: лікбез для президента

1241 0

Лікбез для Президента. Вже для наступного. 

Кандидат Володимир Зеленський заявив: "Я подаю законопроект про зняття недоторканності з депутатів, президента, суддів".

На жаль, просто законопроекта тут не достатньо. Потрібно міняти Конституцію.Оскільки ці недоторканності записані саме в Конституції. 

Читайте також: Як депутати для себе недоторканність зберегли

А ст. 8 Конституції України говорить, що "Конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй", – це значить, що майбутньому Президенту потрібно буде знімати недоторканності саме через зміни відповідних статтей Конституції. 

І тут важливо знати декілька речей:

Перше: будь які зміни до Конституції це довгий процес. Потрібно отримати висновок Конституційного суду і пройти дві сесії Парламенту, їх якраз дві і лишилось). 

Друге: це не може бути один законопроект. Судівську недоторканність взагалі трогати не можна. Діючий Президент її вже трохи обмежив, а Конституція забороняє двічі змінювати ті ж самі положення за одне скликання Парламенту (ст158). Якщо ці недоторканності внести скопом, КС їх просто заверне. 

Читайте також: Недоторканна зухвалість

Трєтє: вже є проект закону до зміни Конституції в частині скасування саме депутатської недоторканності. Він вже пройшов пів шляху. Потрібно просто "додавити" Парламент і знайти 300 голосів. Правда, він внесений ще Порошенко. 

Так,я розумію що агітувати "новому" за законопроект "старого" Президента це "не камільфо", але це єдиний шлях зробити це зараз.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Леонід ЄМЕЦЬ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по темі


Правила коментування ! »  
Комментарии для сайта Cackle

Новини