MENU

Путін зневажає прохачів: потреба сильної позиції на перемовинах

1304 0

Спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер висловився на підтримку прямих контактів президентів Росії та України

На думку дипломата, обрання нового українського президента може створити нові можливості для такого діалогу. Важливо тільки зрозуміти – які?

Читайте також: Що не так із пропозицією розширити нормандський формат

Прямі переговори президентів відбувалися й раніше – як у багатосторонньому форматі, так і телефоном у критичних випадках. Вони були перервані російською стороною саме тому, що стало зрозуміло: від Петра Порошенка не вдасться домогтися згоди з тим, що російська сторона представляє як компроміс, а українська вбачає капітуляцією. 

Саме тому Кремль може бути готовий відновити контакт із новим українським президентом – але зовсім не для того, щоб дійти до компромісу, а якраз для того, щоб укотре продиктувати умови капітуляції нашої країни. Тому що якщо не погодився той, то, може, погодиться цей?

Інше питання – навіщо таке спілкування Володимирові Зеленському та чи розуміє обраний президент його наслідки. Адже якщо погодитися з російськими умовами "миру", це може викликати серйозну внутрішньополітичну кризу в самій Україні. А якщо відмовити Путінові, тиск на Україну тільки збільшиться – причому як економічний, так і військовий.

Читайте також: Перехідний період обіцяє стати часом абсолютної невизначеності – Портников

Тому для Зеленського очевидно те, що підходить і для керівників інших цивілізованих країн. Немає ніякого сенсу для спілкування з Путіним, якщо це спілкування не призводить до жодного конкретного результату, а тільки  до розмови заради розмови. Не потрібно давати російському президентові змогу навіть припускати, що на його умови можна погодитися, що його ізоляція може бути перервана без звільнення Криму й Донбасу.  Москва сльозам не вірить, а Путін зневажає прохачів. Він поважає тільки силу. І тому новий український президент повинен бути не просто готовий до переговорів із російським колегою.

У нього повинна бути сильна позиція на цих перемовинах.

Підписуйся на сторінки UAINFO у FacebookTwitter і Telegram

Віталій ПОРТНИКОВ


Повідомити про помилку - Виділіть орфографічну помилку мишею і натисніть Ctrl + Enter

Сподобався матеріал? Сміливо поділися
ним в соцмережах через ці кнопки

Інші новини по теміПравила коментування »  

Новини